پارلمان: “ملا اختر” رهبر طالبان در “افغانستان” است

0

خبرگزای میزان – نمایندگان پارلمان بر این باورند که رهبر جدید طالبان هم‌اکنون در خاک افغانستان حضور داشته و عملیات این نیروها را رهبری می‌کند.

پارلمان: به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از افغان‌ایرکا، «محمد عارف رحمانی» نماینده مردم غزنی در پارلمان اظهار داشت: دو شب پیش طالبان می‌خواستند حملات پیچیده‌ای را برای تصرف شهر غزنی انجام دهند که از سوی نیروهای امنیتی دفع شد؛ رهبری این عملیات را ملا اختر محمد منصور رهبر طالبان بر عهده داشت.
 
رحمانی افزود: ملا منصور حدود پنج روز در فرمانداری ناوه ولایت غزنی حضور داشت و پس از ناکامی طالبان در تصرف غزنی دوباره به پاکستان برگشته است.
 
وی با انتقاد از نهادهای امنیتی کشور خاطر نشان کرد: چرا زمانی که ملا منصور در غزنی بوده برای بازداشت و یا نابود کردنش اقدام نکرده‌اند.
 
“عبدالرئوف ابراهیمی” رئیس پارلمان به کمیسیون‌های امنیت داخلی و امور دفاعی پارلمان وظیفه داده که مسئولان نهادهای امنیتی را فراخوانده و حضور ملامنصور در غزنی را بررسی کنند.
 
پیش از این نیز اخباری مبنی بر بازگشت ملا اختر منصور رهبر جدید طالبان به خاک افغانستان منتشر شده بود که البته از سوی طالبان هیچ واکنشی در این رابطه نشان داده نشد.
 
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید