پارکینگ اختصاصی در ایستگاه بین المللی فضایی

0

ایرنا، ‘جف ویلیامز’ و ‘کیت روبینز’ پس از یک پیاده روی فضایی شش ساعته یکی از دو آداپتور پهلوگیری را که توسط شرکت بویینگ ساخته شده بود، پس از دو ساعت تلاش در ایستگاه بین المللی فضایی نصب کردند.

از آنجا که پیش بینی می شود ایستگاه بین المللی فضایی در سال های آینده شاهد تردد بیشتری باشد، این محل پارکینک مورد استفاده فضاپیماهای تجاری قرار خواهد گرفت.

‘راب ناویاس’ فرمانده ‘ماموریت کنترل ناسا’ بعد از اتمام عملیات اتصال پارکینگ گفت: اکنون یک توقفگاه جدید برای پارک سفینه های تجاری جدید آمریکا داریم.

این توقفگاه پیشرفته تر از ایستگاه های پهلوگیری فعلی است و امکان پارک خودکار فضاپیما را میسر می سازد. در سیستم های فعلی، پهلوگیری فضاپیماها توسط فضانوردان صورت می گیرد.

سیستم جدید پهلوگیری خودکار روی فضاپیماهای CST-100 Starliner شرکت بویینگ و فضاپیمای Crew Dragon شرکت اسپیس ایکس نصب خواهد شد و انتظار می رود که اولین پرواز این فضاپیماها در اوایل سال آینده انجام شود.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید