پاریس، شهر ارواح شد / این ساعات در فرانسه چه می گذرد؟

0

گیگر :

همزمان با استقرار نیروهای ارتش در پایتخت فرانسه، خیابان های پاریس از تردد شهروندان عادی خالی شده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پاریس، شهر ارواح شد / این ساعات در فرانسه چه می گذرد؟
العربیه نوشت: همزمان با استقرار نیروهای ارتش در پایتخت فرانسه، خیابان های پاریس از تردد شهروندان عادی خالی شده است.

به گزارش «انتخاب»، خیابان های پاریس تقریبا خالی است و فقط نیروهای امنیتی و ارتش در خیابان ها حضور دارند. نیروهای پلیس و ارتش فرانسه به ویژه نزدیک ساختمان های دولتی و ایستگاه های مترو مستقر شده اند. حملات شب گذشته شدیدترین حملات خونبار در پایتخت فرانسه بود و ساکنان پاریس شوکه شده اند. مقامات فرانسوی از مردم خواستند تا در خانه هایشان باقی بمانند که این مسئله عمق فاجعه را نشان می دهد.

با اینکه مقامات فرانسوی و سازمان های امنیتی وقوع حملات تروریستی را پیش بینی می کردند اما هرگز انتظار نداشتند حملات تا این اندازه گسترده باشد و تلفات سنگینی را بر جای بگذارد. اعلام حالت فوق العاده در فرانسه برای مردم این کشور مسئله جدیدی است.

دو عامل انتحاری نزدیک ورزشگاه سنت دنیز پاریس منتظر پایان بازی دوستانه تیم های ملی فوتبال فرانسه و آلمان بودند تا خود را در بین تماشاگران منفجر کنند اما نیروهای پلیس فرانسه به این دو عامل انتحاری مشکوک می شوند که با نزدیک شدن نیروهای پلیس از این منطقه فرار می کنند. این دو با رفتن به دو رستوران و کافی شاپ نزدیک ورزشگاه، کمربند انفجاری خود را منفجر می کنند.

شماری از عاملان تیراندازی به طرف یک رستوران متعلق به آسیایی ها در پاریس موفق به فرار شدند. نیروهای امنیتی فرانسه به عملیات جستجو برای بازداشت این عاملان ادامه می دهند.

به همین علت از مردم خواسته شد تا در خانه هایشان باقی بمانند. با توجه به فرار چند عامل حملات دیشب، احتمال تکرار حملات تروریستی در چند روز آینده در فرانسه وجود دارد. نشست های کمیته بحران فرانسه به ریاست فرانسوا اولاند ادامه دارد.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید