پاسخ‌های اصولی و فنی به لغو طرح برچسب کالاهای سلامت محور داده می شود

0

این طرح از شفافیت لازم در مبارزه با بخشی از مهمترین معضلات مبتلا به کشور برخوردار است و پاسخ های اصولی به لغو طرح برچسب کالاهای سلامت محور داده می شود.

به گزارش  خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  به نقل از ” وب دا ” دکتر اکبر عبدالهی اصل در واکنش به برخی  اظهارات در خصوص  طرح برچسب اصالت کالاهای سلامت محور گفت:  این طرح از شفافیت لازم در مبارزه با بخشی از مهمترین معضلات مبتلا به کشور برخوردار است و این موضوع آنقدر عیان است که ضرورتی در تشریح مجدد آن مشاهده نمی شود.

وی ادامه داد: اما در این بین، آنچه به عنوان سئوالی مهم و قابل تامل مطرح می شود این است که آیا در اتاق بازرگانی، اولویت با مواردی چون وجود شرکت های شبه دولتی رقیب بخش خصوصی، وجود فهرست دارویی محدود کننده بر اساس مصالح و سیاست های انقباضی بیمه نه تولیدکننده، وجود مالیات ارزش افزوده بر مواد اولیه دارویی، سیاست های انقباضی قیمت گذاری با توجه به مصالح بیمه نه تولیدکننده، وجود منابع بسیار گران تامین مالی در حوزه دارو، تاخیر پرداخت بیمه ها، قیمت گذاری داروهای بدون نسخه توسط دولت و موانع مختلف سرمایه گذاری در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی است یا حذف یک شناسه بر روی جعبه داروها؟

عبدالهی تاکید کرد: واقعا چه دلیلی وجود دارد که اتاق تهران، یکی از دوخواسته مهم خود از دولت را لغو طرحی بداند که در بسیاری از کشورهای به مراتب ضعیف تر از ایران، توانسته قاچاق و عرضه محصولات تقلبی را به شدت تقلیل داده و بخش قابل توجهی از اقتصاد کشورشان را از گزند تهدیدها در امان بدارد.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو، در پایان گفت: تمامی دلایل مطرح شده در اظهارات اتاق تهران مستلزم ایراد پاسخ های اصولی و فنی است که در جایگاه خود به آنها پرداخته خواهد شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید