پاسخ سایپا به مطرح شدن داچیایی بودن رنو ساندرو

0

reno sandero step v-3

مدیر محصول بازاریابی شرکت رنو پارس در ارتباط با این مساله که گفته می شود خودروی «ساندرو استپ وی» متعلق به شرکت رنو نیست و همان خودروی «داچیا» است که در رومانی تولید می شود، گفت: رنو محصولات خود را در برخی کشورها با برندهای متفاوت عرضه می‌کند.

امین برقی در حاشیه مراسم تست خودروی « ساندرو استپ وی» محصول مشترک رنو و پارس خودرو، در جمع خبرنگاران افزود: گروه رنو در کشورهای مختلف با برندهای گوناگون دیده می شود. به طور نمونه، رنو محصولات خود را در اروپای شرقی از جمله رومانی با برند داچیا و در کره جنوبی با برند سامسونگ تولید و عرضه می‌کند. محصولات جدید مثل «تالیسمان» (talisman) در کره جنوبی با لوگو رنو-سامسونگ به بازار معرفی شده است.

برقی با اشاره به اینکه شرکت رنو محصولات خود را با همان نام رنو در ایران عرضه می کند، درباره خودروی ساندرو گفت: این خودرو نسل اول و دوم دارد؛ نسل اول بر روی پلت فرم «X90» و نسل دوم بر روی پلت فرم «X52» تولید می شود.

وی افزود: ساندرو هاچ‌بک و ساندرو استپ وی روی همان پلت فرم X90 ساخته شده اند. البته استپ وی جدیدی نیز روی پلت فرم X52 تولید شده اما این محصول هنوز به ایران وارد نشده است.

مدیر محصول بازاریابی شرکت رنوپارس گفت: پلت فرم X90 در سال 2004 میلادی طراحی شد و با ال90 به بازار ایران آمد؛ بعد از این نسل، نسل دوم آن در سال 2014میلادی مطرح شد اما نسل دوم این خودروها هنوز وارد ایران نشده است.

sandero stepway
برقی در پاسخ به این سوال که آیا تولید نسل دوم را در برنامه دارید؟، گفت: با توجه به عمر محصولات جاری، در آینده تولید نسل بعدی را در برنامه خواهیم داشت.

شرکت خودرو سازی پارس خودرو از شرکت های تابعه گروه خودروسازی سایپا، یکشنبه هفته ای که گذشت مدل جدید خودروی خود با نام ساندرو استپ وی را رونمایی کرد. حجم موتور و حداکثر قدرت این خودرو مشابه مدل ساندرو هاچ بک است و در تفاوت ها حدود 50 کیلوگرم به وزن و به ترتیب 2، هفت و 50 میلی متر به طول، عرض و ارتفاع این خودرو اضافه شده است.

قیمت این محصول در دنده دستی 465 میلیون و 500 هزار ریال (46 میلیون و 550 هزار تومان) و در دنده اتوماتیک 525 میلیون ریال (52 میلیون و 500 هزار تومان) مشخص شده است.

لینک مطلب

پاسخ دهید