پاسخ قلعه نویی به منصور رشیدی و این هم سئوال واکاوی نشده تاریخ استقلال!

0

ورزش > لیگ برتر – سرمربی سابق باشگاه استقلال، در برنامه مجله خبری شبکه یک، پاسخ مصاحبه رشیدی با خبرآنلاین را داد.

علی کربلایی – خبرگزاری خبرآنلاین؛ امیر قلعه نویی نتوانست انتقاد پیشکسوتان استقلال را در ازای شبهه ای که او به شب قبل بازی 6 تایی ها وارد کرده بود را بشنود و جوابی ندهد! این اول امیر قلعه نویی بود که باعث شد تا بازی دربی 52 و اتفاقات قبلش سر زبان ها بیفتد. او در مصاحبه ای با روزنامه گل ف خیلی بی دلیل گفته بود بروند و بپرسند تا بدانند شب قبل از دربی 52 چه اتفاقی افتاده که تیم 6 گل خورده است. او باعث شد تا خیلی از قدیمی ها به حرف هایش واکنش نشان دهند. ماجرا بر می گردد به شایعه ای که متهم شماره یک بازی قبل از همه درباره اش گفته است. جواد الله وردی بارها گفته آن شب چند بازیکن در کلانتری بودند و چیزی شبیه به این. که البته با حرف های قلعه نویی ، او باری دیگر تکرار شان کرد. از ان بازی ستاره هایی مثل حجازی و علامحسین مظلومی دیگر در قید حیات نیستند و منصور رشیدی که در آن مسابقه جای حجازی در چارچوب ایستاده بود ، بعد از حرف های قلعه نویی در مصاحبه‌ای با خبرآنلاین گفته بود:« آقای قلعه نویی زمان بازی 6تایی چند سالت بود؟ 10 سالت بوده؟ ان شب اصلا ما اردو نداشتیم که در اردوی مان اتفاقی بیفتد ، این حرف ها را همانی می زند که آن روز توی رختکن و بعد از بازی جلوی همه ایستادند و فریاد زد من سال بعد می روم پرسپولیس!»
این مصاحبه واکنش سرمربی سابق استقلال تهران را در پی داشت. او در مجله خبری شبکه یک ، در واکنش به این حرف‌ها گفت: «من آن بازی شیش تایی ها را آسیب شناسی کردم و خواستم دلیل 6 گل خوردن را پیدا کنند. مثلا سال 1966 ما نبودیم ولی بالاخره می دانیم که انگلیس قهرمان شده است.»
و اینگونه امیر خود را از این اتهام که چون بچه بوده ، حق ندارد درباره دربی 52 حرف بزند ، رهایی داده و حالا می گوید تمام نکته ای که گفته ، آسیب شناسی یک شکست بزرگ است. او این جمله را گفت ، لبخندی زد و رفت!
بازی شهریور ماه 52 یکی از بزرگترین چالش‌ها و ابهام‌های استقلالی‌ها است. بازی ای که هر کسی روایت خودش را از آن دارد. خاطرات متناقض از شبی که استقلال 6 تایی شد بسیار است. قلعه‌نویی در حرف‌هایش اشاره به اختلافات رشیدی و حجازی داشت که این حرف‌ها با واکنش تند هم بازی‌های سابق حجازی و رشیدی و همراه شد و حتی حسن روشن در گفتگو با کاپ به این موضوع اشاره داشت که قلعه نویی بهتر است به جای آسیب‌شناسی کردن، فقط سرگرم رستوران داری‌اش باشد.
واکنش‌های دیگری هم به این حرف های قلعه نویی بود و حتی جواد الله وردی هم به حرف آمد و به دفاع از خود پرداخت. او در مصاحبه ای گفت: «چند بازیکن قبل از مسابقه شب زنده داری کردند.» این موضوعی بود که علی جباری پیشکوست استقلال هم آن را تائید کرد و چندی پیش در مصاحبه ای گفت: «چند بازیکن اسمی ما شب مسابقه دیر خوابیده بودند. یک جورهایی شب زنده داری کرده بودند….»
هرچند سرنوشت بازی‌ 6 تایی‌ها احتمالا هیچ وقت مشخص نخواهد شد، اما امیر قلعه نویی از بیان این گفته ، هدفی خاص داشته . شاید ناصر حجازی که حالا در قید حیات نیست ، در تمام شایعات مربوط به آن بازی نامش بیش از همه شنیده شده است. او که روز بازی ، نیمکت نشین بزرگ بود. حجازی که بارها گفته بود بیرون ماند چون روز قبل از بازی با خسروانی حرفش شده بود و مالک باشگاه نگذاشته بود به زمین برود. قلعه نویی اما حالا در مقام یک اسیب شناس ، یک معمای بزرگ را به چالش کشیده است. او که سالهاست منتقد است. منتقد برنامه 90.منتقد روزی که امیر حاج رضایی و بیژن ذوالفقارنسب او را برای ادبیاتش نکوهش کردند و عملکردش در جام ملتهای آسیای مالزی را به چالش کشیدند. و البته استقلال پر است از اتفاقات سر به مهری که در یک دهه گذشته رخ دادند. از ماجرای کخ که فتح الله زاده می گوید قربانی شده است تا کلی بازیکنی که کسی نمی داند چرا به استقلال آمدند و چرا رفتند. همه شایعاتی که البته انگار هنوز نوبت آسیب شناسی شان در تاریخ این باشگاه نرسیده است. که آبی ها فعلا باید سئوال های مربوط به سال 1352 پاسخ دهند و آسیب شناسی اش کنند.

258 41

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید