پاسخ کورنینگ به ضعف نمایشگر گلکسی نوت 7 در برابر خش افتادن

0

پاسخ کورنینگ به ضعف نمایشگر گلکسی نوت 7 در برابر خش افتادن

در روزهای گذشته ویدئویی بر روی وب سایت یوتیوب منتشر شد که مربوط به تست مقاومت بدنه و نمایشگر گلکسی نوت 7 سامسونگ بود. در این تست که آن را در وب سایت سخت افزار نیز مشاهده کردید، مشخص شد که با وجود استحکام بسیار بالای بدنه پرچم دار جدید سامسونگ در برابر خم شدن و همچنین مقاومت فوق العاده بالای آن در برابر ضربه و ترک نخوردن نمایشگر، این گوشی در برابر خش افتادن صفحه عملکرد بسیار ضعیفی از خود به نمایش گذاشته و بسیار زودتر از آنچه تصور می شد آثار غیر قابل بازگشت خطوط بر روی نمایشگر آن نمایان می شوند. این اتفاق اعتراضات زیادی را نسبت به عملکرد نسل جدید گوریلا گلس ساخت کمپانی کورنینگ بر انگیخت و باعث شد این کمپانی پاسخی برای انتقادات آماده کند.

آن گونه که وب سایت Android Authority گزارش داده، مسئولان کمپانی کورنینگ (تولید کننده محافظ های صفحه گوریلا گلس) در پاسخ به ضعف محافظ نمایشگر نسل جدید این شرکت که در گلکسی نوت 7 به کار رفته عنوان کرده اند ویدئوی ساخته شده در شرایط غیر استاندارد گرفته شده است و به دلیل آنکه شخص آزمایشگر تنها از فشار دست برای اعمال سطوح مختلف فشار بر روی نمایشگر استفاده می کند، نمی توان به نتایج آن اعتماد داشت زیرا درصد خطای چنین کاری به دلیل اشتباهات انسانی به شدت بالا خواهد بود. البته چنین پاسخی نمی تواند به اندازه کافی قانع کننده باشد زیرا کانال مورد نظر در یوتیوب تا به حال بارها این تست را بر روی گوشی های مختلف انجام داده و عموما نتیجه ای نزدیک به واقعیت به دست آورده است و به همین دلیل می بایست اعتماد بیشتری به آن داشت.

کورنینگ در توضیحات تکمیلی اعلام کرده دلیل آشکار شدن خش ها بر روی نمایشگر از مرحله سوم فشار در ویدئوی مربوط، نه به دلیل ضعف محافظ نمایشگر و خط افتادن آن، بلکه به دلیل روی دادن فرآیندی به نام Material Transfer است که در نتیجه باقی ماندن رد یک جسم با مقاومت پایین تر بر روی یک جسم با مقاومت بالاتر اتفاق می افتد. در واقع کورنینگ اعتقاد دارد آثاری که در مرحله سوم و حتی چهارم بر روی نمایشگر نوت 7 مشاهده می شوند خطوط ایجاد شده بر روی آن نیستند و در عوض رد به جا مانده از وسیله مورد استفاده برای ایجاد این خطوط بر روی محافظ می باشند. این عمل دقیقا مشابه استفاده از یک مداد بر روی سطح کاغذ است که در آن نوک مداد به دلیل مقاومت کمتر رد خود را بر روی کاغذ با مقاومت بیشتر باقی می گذارد و در اینجا نیز وسیله مورد استفاده در ویدئو در نقش مداد ظاهر شده و صفحه نمایش نوت 7 نیز همان کاغذ است.

نظر شما درباره این توضیحات کورنینگ چیست؟ آیا این بیانیه می تواند نگرانی درباره آسیب پذیر بودن نوت 7 را در بین کاربران کاهش دهد؟

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید