“پاکستان”، ایران را به مذاکرات صلح افغانستان دعوت کرد

0

خبرگزاری میزان – مشاور نخست وزیر پاکستان گفت: پاکستان از ایران برای شرکت در مذاکرات صلح افغانستان دعوت به عمل آورده و از ایفای نقش تهران در این زمینه حمایت می‌کنیم.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از داون، “سرتاج‌عزیز” مشاور نواز شریف نخست وزیر پاکستان در امور خارجی بعد از شرکت در کنفرانس ویژه بررسی مسائل امنیتی منطقه که در موسسه مطالعات استراتژیک اسلام‌آباد برگزار شد در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها اظهار داشت: پاکستان از ایران برای شرکت در مذاکرات صلح افغانستان دعوت به عمل آورده و اسلام‌آباد از ایفای نقش تهران در این زمینه حمایت می‌کند.
 
وی افزود: هنوز زمان لازم برای پیگیری روند صلح در افغانستان فرا نرسیده است.
 
عزیز خاطرنشان کرد: با اینکه پاکستان نقش خود را برای پیشبرد اهداف صلح در افغانستان ایفا و اطمینان داد که در آینده نیز از روند صلح در این کشور حمایت می‌کند اما کابل هیچ پاسخی در این زمینه نداد.
 
عزیز تأکید کرد: یکی از طرف‌های مذاکره دولت افغانستان است و طرف دیگر طالبان که باید ابتدا زمینه برای انجام مذاکره بین آنها فراهم شود بنابراین به نظر می‌رسد تا زمانی که آنها خواهان مذاکره نباشند زمان مناسب برای میانجی‌گری پاکستان فرا نرسیده است.
 
سرتاج عزیز گفت: اگر هوشیار نباشیم تغییر تحولات منطقه برای پاکستان از تروریسم هم خطرناک‌تر خواهد بود بنابراین دولت اقدامات پیشگیرانه در این زمینه را انجام داده است.
 
دور قبلی مذاکره طالبان با نمایندگان دولت افغانستان که در منطقه مری نزدیک اسلام‌آباد انجام شد با مشروط کردن هر نوع توافق به خروج نیروهای خارجی از افغانستان بی‌نتیجه پایان یافت.
 
بعد از انتشار خبر کشته شدن ملا‌عمر رهبر طالبان مذاکره با این گروه به حالت تعلیق درآمد و تاکنون به صورت جدی پیگیری نشده است.
 
/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید