“پاکستان” بی سابقه ترین حادثه تروریستی فرانسه را محکوم کرد

0

خبرگزاری میزان – وزارت امور خارجه پاکستان و محمد نواز شریف نخست وزیر این کشور، با صدور بیانیه های جداگانه، حوادث تروریستی مرگبار شب گذشته در پاریس را به شدت محکوم کردند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه پاکستان آمده است: مردم و دولت پاکستان حملات تروریستی مرگبار در پاریس را که به کشته شدن بیش از یکصد نفر و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم انجامید، به شدت محکوم می کنند.

در این بیانیه آمده است که دولت و مردم پاکستان ضمن ابراز همدردی با خانواده های قربانیان، خود را در غم مردم و دولت فرانسه شریک می دانند.

نواز شریف نخست وزیر پاکستان نیز در پیامی جداگانه، حملات تروریستی پاریس را به شدت تقبیح و محکوم کرد و مراتب همدردی خود را با دولت و مردم فرانسه ابراز داشت.

در پیام نواز شریف آمده است: در این شرایط سخت، پاکستان حمایت خود را از مردم و دولت فرانسه اعلام می کند و تاکید دارد که عوامل این حملات تروریستی باید به دست عدالت سپرده شوند.
ممنون حسین نیز با صدور پیام جداگانه، حملات تروریستی پاریس را محکوم کرد.
در اثر گروگان گیری خونین، تیراندازی و انفجارهای تروریستی شب گذشته در پاریس، دست کم 140 نفر و تعداد زیادی مجروح شده اند. برخی گزارش ها تعداد قربانیان را بیش از این رقم اعلام می کنند.

جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی بود که این حوادث تروریستی مرگبار را به شدت محکوم کرد.

همچنین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به فرانسوا اولاند همتای فرانسوی خود، حوادث پاریس را قویا محکوم کرد و نوشت: اینجانب به نام ملت بزرگ ایران که خود یکی از قربانیان پدیده شوم تروریسم بوده است؛ این جنایات ضد بشری را شدیدا محکوم و به ملت سوگوار و دولت فرانسه تسلیت می گویم.
/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید