“پاکستان” تروریست‌ خوب و بد تعریف نکند

0

معاون سخنگوی رئیس‌جمهور افغانستان در کنفرانس خبری در مورد وضعیت قندوز، گفت که پاکستان نباید تروریست‌ها را با عنوان خوب یا بد از یکدیگر تفکیک کند بلکه باید برخورد یکسانی نسبت به این مشکل داشته باشد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “سید ظفر هاشمی” معاون سخنگوی رئیس‌جمهور افغانستان در نشست خبری بررسی وضعیت ولایت قندوز، اعلام کرد: باید ابعاد منطقه‌ای تروریسم در افغانستان بیشتر مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد.
 
وی گفت: جنگ افغانستان تنها یک بحران داخلی نیست، زیرا تروریست‌ها از کشورهای مختلفی در داخل این کشور حضور دارند.
 
هاشمی به پرسشی مبنی بر اقدامات حکومت افغانستان برای افزایش شبه‌نظامی در این کشور پاسخ داد: براساس سخنان «محمد اشرف‌غنی» رئیس‌جمهور حکومت وحدت ملی، هیچ سیاستی برای ایجاد و یا گسترش شبه‌نظامی توسط دولت افغانستان وجود ندارد.
 
وی با اشاره به آغاز کار هیئت حقیقت‌یاب در ولایت قندوز افزود: عملیات نظامی که در ولایت قندوز راه‌اندازی شده تا زمان پاکسازی و آزادی کامل ولایت‌های شمالی افغانستان ادامه خواهد یافت.
 
معاون سخنگوی رئیس‌جمهور افغانستان در ادامه پیرامون موضع افغانستان در قبال صلح این کشور و موضع‌گیری در مقابل تروریست‌ها تأکید کرد: اسلام‌آباد نباید تروریست‌ها را با عنوان خوب یا بد از یکدیگر تفکیک کند، بلکه باید تعریف یکسانی از این معضل داشته باشد.
 
سید ظفر هاشمی اذعان داشت: حکومت وحدت ملی انتظار دارد تا پاکستان اقدامی جدی را علیه تروریست‌های مستقر در پاکستان که علیه افغانستان فعالیت می‌کنند، انجام دهد و این در شرایطی است که جهان حقانیت مردم افغانستان را درک کرده است.
 
هاشمی افزود: رئیس‌جمهور حکومت وحدت ملی تلاش دارد تا افغانستان را به قطب ترانزیت منطقه تبدیل کند و بر این موضوع در فرصت‌های پیش آمده بین‌المللی، شانگ‌های و بریکس نیز مطرح کرده است.
 
در ادامه معاون سخنگوی افغانستان خاطرنشان کرد: غنی از کشورهای منطقه و جهان خواسته تا به تهدید تروریست در افغانستان به صورت مشترک پاسخ داده شود، زیرا امنیت جهان در گرو امنیت این کشور می‌باشد.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید