“پاکستان” در نشست ائتلاف مبارزه با مواد مخدر در تهران شرکت می کند

0

خبرگزاری میزان – نماینده وزیر کشور پاکستان در امور مبارزه با مواد مخدر برای شرکت در نشست ائتلاف پنج جانبه مبارزه با مواد مخدر که قرار است فردا (دوشنبه) به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شود، در راس هیاتی عازم تهران شد.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،”خاور حنیف” رییس سابق ستاد مبارزه با مواد مخدر پاکستان در روزهای اخیر از سمت خود بازنشسته شد و به همین دلیل ‘محمد حافظ’ نماینده ویژه وزیر کشور پاکستان به عنوان نماینده این کشور در نشست تهران حضور خواهد یافت.

نشست ائتلاف پنج جانبه با حضور روسا یا نمایندگانی از بخش مبارزه با مواد مخدر از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، روسیه، افغانستان و تاجیکستان برگزار می شود.

براساس اذعان تمام نهادهای منطقه ای و بین المللی مبارزه با تولید و قاچاق مواد مخدر، جمهوری اسلامی ایران کلیدی ترین نقش را در عرصه مبارزه با قاچاق مواد مخدر ایفا می کند و تاکنون تعداد زیادی از ماموران مبارزه با قاچاق مواد مخدر ایران در این راه به شهادت رسیده اند.

ایران، به دلیل قرار گرفتن میان افغانستان به عنوان عمده ترین تولید کننده مواد مخدر جهان و کشورهای اروپایی به عنوان یکی از مقصدهای اصلی قاچاقچیان موارد مخدر، همواره به عنوان کشوری که در مسیر ترانزیت این پدیده شوم قرار گرفته، از بزرگترین قربانیان آن بوده است.
 
حدود 80 درصد مواد مخدر تولید شده در افغانستان، ابتدا به پاکستان قاچاق می شود و سپس از این این کشور از طریق مرزهای ایران که طرف پاکستانی کنترل چندانی بر آن ندارد و یا از طریق مرزهای آبی پاکستان، به کشورهای دیگر منتقل می شود.

 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید