پایان بلاتکلیفی 600 زائر “پاکستانی” در مرز عراق

0

خبرگزاری میزان – سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان از پایان بلاتکلیفی 600 زائر پاکستانی عتبات عالیات که بدلیل نداشتن روادید، در مرز ایران و عراق با مشکل مواجه شده بودند، خبر داد و از همکاری جمهوری اسلامی ایران بخاطر حمایت و ارائه تسهیلات به این اتباع پاکستانی قدردانی کرد.

پایان بلاتکلیفی 600 زائر به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، “قاضی خلیل الله” گفت: حدود 600 نفر از اتباع پاکستانی که برای عزیمت به عراق باهدف زیارت عتبات عالیات، چند روز پیش به ایران سفر کرده بودند، به دلیل کارشکنی فردی که به عنوان مسوول کاروان، به آنها قول اخذ روادید عراق در مرز ایران و عراق داده بود، موفق به اخذ روادید برای ورود به خاک عراق نشدند و به مدت چند روز در مرز با مشکل مواجه شده بودند.

وی اعلام کرد مسوول کاروان نیز یک تبعه پاکستانی بوده که حین بروز مشکل صدور روادید برای زائران در مرز عراق، کاروان را ترک کرده و به نوعی، اقدام به کلاهبرداری کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت که ورود تمام این زائران به ایران بطور قانونی انجام شده است و مشکل آنها، فقط برای عبور از مرز عراق به دلیل نداشتن روادید آن کشور بوده است.
 
قاضی خلیلی الله افزود: زائران پاکستانی با همکاری مسوولان جمهوری اسلامی ایران، برای اسکان و انجام مقدمات انتقال به کشورشان، به شهرهای قم و مشهد منتقل شدند و امروز (سه شنبه) 120 نفر از این افراد، با هواپیما به پاکستان منتقل شدند.

وی گفت درباره اینکه آیا این افراد با پرواز ایرانی یا پاکستانی به کشورشان بازگشته اند، اطلاع ندارد.

این سخنگو گفت که 480 نفر باقیمانده نیز به زودی و طی روزهای آینده به پاکستان منتقل خواهند شد.

وی همچنین اظهار داشت که سفارت پاکستان در تهران نیز اقداماتی را برای تسهیل اقامت موقت زائران یاد شده در ایران و انجام مقدمات لازم برای انتقال آنان به کشورشان انجام داده است.

با توجه به نزدیک بود ایام اربعین حسینی، این روزها به تدریج سیل میلیون ها نفر از مسلمانان از سراسر جهان به سمت عراق و به ویژه به سمت شهر مقدس کربلا آغاز شده است.

همچنین با توجه به اوضاع خاص امنیتی در عراق، دولت این کشور اخیرا تاکید کرده است که هیچ تبعه غیرعراقی، بدون روادید حق ورود به این کشور را ندارد.

بسیاری از شیعیان پاکستان علاقمند به زیارت اماکن مقدس در ایران و عراق، همه ساله از راه های زمینی و هوایی به این کشورها سفر می کنند.
 
انتهای پیام/
خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید