پای لنگ سنجش وزارت بهداشت / پرستاری که انگل شناس می‌شود

0

سازمان سنجش وآموزش پزشکی وزارت بهداشت روز گذشته با اعلام نتایج آزمون ارشد پزشکی، داوطلبان را حیرت زده کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ 

از همان ابتدای کار ساز سازمان سنجش و آموزش پزشکی برای اعلام نتایج آزمون ارشد پزشکی کوک نبود. به طوری که زمان اعلام نتایج آزمون به علت جا به جایی ساختمان سنجش، دو سه باری تغییر کرد تا اینکه از سوی رییس سازمان سنجش و آموزش پزشکی، این زمان 8 تیرماه اعلام شد.

اسباب کشی سنجشی ها و جابه جایی درصدها

ساعت 16 روز 8 تیرماه کارنامه علمی داوطلبان روی سایت قرار گرفت اما ساعتی از اعلام نتایج نگذشته بود که کمپین های اعتراض به این نتایج در فضای مجازی جان گرفت. داوطلبان از جابه جایی رشته و درصد ها دم می زدند و کارنامه های حیرت انگیز در گروه ها دست به دست می شد.

رتبه اول بیوشیمی ،یک سال عمر خود را صرف خواندن ژنتیک کرده بود. پذیرفته شده رشته انگل شناسی، از جزییات این درس ابراز بی اطلاعی می کرد و خود را داوطلب رشته پرستاری می خواند. به نظر می رسید دود این بی دقتی سنجشی ها به چشم بسیاری از داوطلبان رفته بود.

کارنامه های درخشانی که چشم داوطلبان را زد

با اینکه کمتر از دو روز تا پایان مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد پزشکی زمان باقی است ،بسیاری از داوطلبان از حیرت کارنامه منتشر شده، قید این انتخاب رشته را زدند.

از طرفی برخی داوطلبان اعتراض خود را با مدرک ثبت کردند اما جواب اعتراض و کلید نهایی، با وجود اینکه کلید اولیه پر از خطا بود،منتشر نشد.

مشکل دیگر آنان علاوه بر جا به جایی رشته، جابه جایی درصد ها ذکر می شد. شرکت کنندگان در دروسی که هیچ تلاشی نکردند، درصد های بالا و در دروس اصلی خود، درصدهایی نزدیک به صفر دریافت کردند.

داوطلبان معتقد بودند: درصد های درس ژنتیک با درس شیمی آلی و درصد های درس بیوشیمی با درس زیست جابه جا شده است.

وزارت بهداشت وارد عمل شد

این نتایج،موجب حضور داوطلبان روبه روی ساختمان سنجش شد ،اما به ظاهر  هیچ مسئولی در مرکز حضور نداشت.

وزارت بهداشتی ها هم که صدای این مشکل به گوششان رسید و متوجه شدند حق با داوطلب است، به سرعت وارد عمل شدند.

حمید اکبری مسئول آزمون سازی مرکز سنجش آموزش پزشکی، تغییر نمره ها در گروه علوم آزمایشگاهی را تایید کرد و گفت: در ضرایب دروس سه رشته مربوط به گروه علوم آزمایشگاهی، جابه جایی رخ داده بود که اصلاح و روی سایت قرار گرفت.

آیا کارنامه ها به دقت اصلاح می شود؟

وی ادامه داد: برای اطمینان داوطلبان، پرسشنامه و پاسخنامه آزمون ارشد پزشکی را اسکن و روی سایت قرار می دهیم.

اکبری این اطمینان را نیز به داوطلبان داد که تمام افراد واجد شرایط، در صورت اقدام به انتخاب رشته، حقی از آنها تضییع نمی شود و افزود: سعی داریم تا پایان مهلت انتخاب رشته این آزمون تمام اصلاحات انجام شود.

مسئول آزمون سازی مرکز سنجش آموزش پزشکی عنوان کرد: در صورت لزوم، مهلت انتخاب رشته محل را نیز تمدید می کنیم.

اکنون با این تفاسیر باید منتظر ماند و دید این تصمیم جدید تا چه اندازه دل داوطلبان را قرص می کند.

گزارش از یاسمن قاسمی

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید