پتنت جدید اپل در رابطه با شارژرهای بی‌سیم

0

در طول این سال‌ها مشاهده کرده‌ایم که اپل برای استفاده از تکنولوژی‌ها و ویژگی‌های جدید در تولیدات خود کاملا آهسته عمل می‌کند. برای مثال اپل بعد از گذشت دو نسل از آیفون، دوربین جلو را به این گوشی هوشمند افزود، اخیرا نیز با معرفی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس قابلیت مقاومت در برابر آب را در دسترس مشتریان قرار داد. اما در مورد تکنولوژی‌هایی که در آینده اپل از آن‌ها استفاده خواهد کرد چه فکری می‌کنید؟!

مدتی از شروع شایعه مجهز شدن محصولات اپل به شارژ وایرلس می‌گذرد و حال باتشکر از کشف پتنت جدید این شرکت توسط MacRumors، استفاده از این فناوری هنوز در دستور کار اپل قرار دارد، اگرچه شاید جالب باشد که بدانید این پتنت به‌طور خاص در مورد شارژ وایرلس نیست. اختراع مورد بحث در رابطه با تکنیک پرداخت (Polish) برای سطوح استوانه‌ای و منحنی است، البته در این گزارش اشاره شده که در یک فضا جمع و جور سیم‌های شارژ القایی وجود خواهد داشت که امکان استفاده از آن به‌عنوان شارژ وایرلس را به‌وجود می‌آورد.

اگرچه براساس این پتنت، تکنولوژی موردنظر اپل واقعا انقلابی در شارژ وایرلس ایجاد نخواهد کرد. در حال حاضر برای استفاده از بیشتر شارژرهای وایرلس باید دستگاه خود بر روی سطح آن قرار دهید تا فرآیند شارژ انجام شود. با استفاده از این تکنولوژی، نیازی نیست که کاربر دستگاه خود را به شارژر وصل کند ولی باید آن را بر روی سطحی قرار دهد که کاملا با چیزی که در فکر ماست، متفاوت است. ما در گذشته پتنتی از اپل را برای شارژ وایرلس مشاهده کرده بودیم که با استفاده از رزونانس مغناطیسی و امواج رادیویی دستگاه موردنظر را شارژ می‌کرد که باعث راحتی استفاده از آن می‌شد.

باید بخوانید:  مایکروسافت در حال کار بر روی دو تبلت سرفیس جدید با نمایشگر بزرگ است

در هر صورت وجود این پتنت دلیلی بر استفاده اپل از این فناوری نیست، اما نشان‌دهنده این امر است که هنوز این شرکت به استفاده از شارژ وایرلس علاقه دارد و در حال برنامه‌ریزی برای بهبود آن است.apple-wireless-charging

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید