پتنت جدید سامسونگ:‌ حلقه هوشمند با سنسور بیومتریک!

0

در ماه دسامبر سال گذشته، سامسونگ پتنتی را در اداره ثبت اختراع کره جنوبی به ثبت رساند که نشان می‌داد این کمپانی در حال کار بر روی حلقه‌ای هوشمند با قابلیت‌های جذاب است. طبق اطلاعات و تصاویر منتشرشده از پتنت جدید سامسونگ، این حلقه هوشمند به سنسور بیومتریک و هم‌چنین سنسور ضربان قلب مجهز خواهد بود؛ اما قابلیت‌ها و ویژگی‌های این حلقه هوشمند به همین‌جا ختم نمی‌شود. طبق تصاویر، این حلقه هوشمند سامسونگ دکمه‌هایی برای تنظیم ولوم و هم‌چنین پاسخ دادن به تماس دارد و جالب اینکه این حلقه هوشمند بخشی نیز به‌عنوان درگاه کارت حافظه اس دی خواهد داشت.

بااین‌حال اطلاعات کاملی از این حلقه و گجت پوشیدنی منتشرنشده و تنها می‌دانیم که با حلقه‌ای هوشمند باقابلیت‌های به‌روز طرف هستیم. احتمالا این حلقه هوشمند که راه ارتباطی و کنترل تلفن‌های هوشمند سامسونگ نیز خواهد بود به حسگرهای حرکتی و NFC مجهز است.

هرچند این پتنت در اداره ثبت اختراع و پتنت کره جنوبی به ثبت رسیده اما ثبت پتنت به معنای تولید قطعی آن نیست اما می‌توان با این پتنت به این نتیجه رسید که غول‌های فناوری دنیا پس از هوشمند کردن گجت‌های پوشیدنی هم چون ساعت‌ها و دستبندها این بار به سراغ  هوشمند کردن جواهرات همچون حلقه یا گردن‌بند خواهند رفت و در آینده نیز لباس‌های هوشمند خواهند ساخت.

header

باید بخوانید:  سامسونگ Galaxy Golden 2 یک گوشی تاشو قدرتمند خواهد بود!

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید