پتنت جدید سامسونگ از تغییر محل قرارگیری سنسور اثر انگشت خبر می‌دهد

0

در طراحی بسیاری از گوشی‌های هوشمند مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت، این سنسور در کلید هوم یا در پشت دستگاه و زیر دوربین قرار گرفته است. اما با توجه به پتنت جدید سامسونگ، به نظر می‌رسد این شرکت محل دیگری را جانشین کلید هوم در گوشی‌هایش خواهد کرد.

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، یکی از طرح‌های سامسونگ برای محل قرار گیری سنسور تشخیص اثر انگشت در بخش بالایی پشت گوشی است. این ایده از طرز قرار گرفتن گوشی در دست استفاده می‌کند، زیرا هنگامی که شما گوشی را در دست بگیرید، به سادگی می‌توانید با انگشت خود محل سنسور مورد نظر را لمس کرده و قفل گوشی را باز کنید.

طرح دیگری که سامسونگ به آن فکر می‌کند استفاده از سنسوری مانند سنسور به کار رفته در آیفون است که سطح بیشتری از انگشت را اسکن می‌کند. در حال حاضر سنسورهای سامسونگ با نگه داستن انگشت روی سنسور و یا سوایپ کردن فعال می‌شود،‌ در حالی که کاربران آیفون با فشردن انگشت خود روی کلید هوم این کار را انجام می‌دهند. البته این که کدام روش برای کاربر راحت‌تر است، بستگی به خود کاربر و تجربه کاربری آن دارد.

samsung-fingerprint-scanner-back-640x300

خبر فارسی

رضا جلالی

رضا جلالی هستم، دانشجوی زبان انگلیسی و عاشق علم و آی‌تی، بخصوص گجت‌های موبایل و علوم جدید. امیدوارم با همکاری بقیه دوستان بتونیم به بالا بردن دانش شما کمک کنیم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید