پخش تصاویر ادعایی کشته شدن خلبان روسی توسط راشاتودی

0

گیگر :

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شبکه خبری روسی ‘راشاتودی’ در یک خبری فوری تصاویری از کشته شدن یکی از خلبانان روسی منتشر کرد. در این تصاویر شورشیان مسلح جسد خونین خلبان روسی را محاصره کرده اند.

راشاتودی این ویدیو را به عنوان ‘ویدیوی ادعایی’ که صحت آن هنوز تائید نشده، توصیف کرده است.
تلویزیون روسی گزارش داد در این تصاویر افراد مسلح اطراف خلبانی که گفته می شود یکی از دو خلبان جنگنده ساقط شده روسی توسط ترکیه است، ایستاده اند.

راشاتودی گزارش داد که این خلبان بدون حرکت و درحالیکه صورت وی پوشیده از خون است توسط افراد مسلحی احاطه شده است که خوشحالی می کنند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با انتشار این خبر، نوشت: صدایی روی زمینه فیلم شنیده می شود که می گوید «خلبان روسی» و فردی دیگر می گوید «لشکر دهم، خلبان روسی را دستگیر کرد…»

مقامات و رسانه های ترکیه اعلام کردند دو فروند جنگنده اف-16 این کشور روز سه شنبه جنگنده سوخو-24 روسیه را که به حریم این کشور در نزدیکی مرز سوریه وارد شده بود، هدف قراردادند، این جنگنده در خاک سوریه سقوط کرد.

این در حالی است که وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد جنگنده این کشور از زمین و هنگامی که درارتفاع شش هزار متری و در آسمان سوریه در پرواز بود توسط ترکیه هدف قرار گرفت، اما دوخلبان آن موفق شدند از آن به بیرون بپرند.

[ad_2]

منبع

پاسخ دهید