پخش زنده «مهاجر الی الله»/ پدر بلوط ایران به تلویزیون می‌رود

0

گیگر:

پخش زنده برنامه «مهاجر الی‌الله» ویژه پخش زنده حضور کاروان بیت عتیق به مناسبت سالروز فاجعه منا از شبکه افق، «سرزمین ما» از شبکه یک سیما و «چرخ» محصول شبکه ۴ تازه های خبر تلویزیون هستند.

به گزارش بولتن نیوز، برنامه «مهاجر الی‌الله» ویژه پخش زنده حضور کاروان بیت عتیق به مناسبت سالروز فاجعه منا، دهم تا هجدهم شهریور از شبکه افق پخش خواهد شد و در آستانه سالروز این فاجعه دردناک که عملکرد و مدیریت ضعیف دولت سعودی در شکل گیری و تلفات بعدی آن آشکار بود، کاروانی به یاد و خاطره جانباختگان فاجعه منا در شهرهای مختلف کشورمان به راه خواهد افتاد. هدف از راه‌اندازی کاروان «بیت عتیق»، بزرگداشت بین المللی شهدای حج و منا در ۷ شهر کشور و پخش زنده تلویزیونی آن است.

مظفر افشار پروانه سوری

آغاز حرکت این کاروان از شهر مهاباد در روز دهم شهریور خواهد بود و لنگرود، قائمشهر، بندر ترکمن، گنبد کاووس و نیشابور از دیگر شهرهایی هستند که در این مسیر قرار می گیرند و در پایان، کاروان «بیت عتیق» در تهران مستقر می شود و اختتامیه ای در پایتخت خواهد داشت.

حسین شیرعلی مدیرتولید ویژه برنامه «مهاجر الی‌الله» که به پخش زنده برنامه های کاروان «بیت عتیق» اختصاص دارد در این زمینه یادآور شد: سید مرتضی جوادی به عنوان مجری برنامه طی ۳ روز اول حضور می‌یابد و سید علی ضیاء مجری سه روز دوم خواهد بود.

 زمان پخش این برنامه هر روز ساعت ۱۸ تا ۱۹ خواهد بود. نخستین قسمت ویژه برنامه «مهاجر الی‌الله» نیز از شهر مهاباد به صورت زنده از شبکه افق روی آنتن می رود.

پدر بلوط ایران مهمان «سرزمین ما» شد

مظفر افشار ملقب به پدر بلوط ایران فردا یازدهم شهریور به برنامه «سرزمین ما» از شبکه یک، می آید. وی بیش از ۳۰ سال عمر خود را بدون هیچ چشمداشتی برای حفاظت از جنگل ها و درختان بلوط ایران صرف کرده و توانسته است از پسماندها، جنگلی زیبا در حیاط خانه خود تدارک بیند. مظفر افشار دبیر انجمن دوستداران طبیعت و محیط زیست زاگرس به همراه همسرش پروانه سوری که او هم از دوستداران طبیعت هست، فردا پنجشنبه مهمان استودیو «سرزمین ما» خواهند بود تا درباره اهمیت کاشت بلوط در حفظ حیات جنگل ها و محیط زیست با طرفداران طبیعت گفتگو کنند.

فاطمه طالب زاده مدیرانجمن مردم نهاد «حامیان سیاره سبز» از استان کرمانشاه هم از طریق تلفن در زمینه کاشت بلوط در استان کرمانشاه توضیح می دهد. راضیه ویس کرمی از اعضای انجمن مردم نهاد بلوط بان لرستان هم اخبار زیست محیطی را اعلام می کند. برنامه «سرزمین ما» به تهیه کنندگی الهام پیرهادی و اجرای ابوالفضل آقاخانی کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک است که پنجشنبه ها ساعت ۹:۳۰ صبح روی آنتن می رود.

«چرخ» به یاد پروفسور حسابی

برنامه «چرخ» به مناسبت سالروز درگذشت پروفسور حسابی  آثار و احوالات او را از دیدگاه علمی مورد بررسی قرار می دهد.

امروز چقدر دکتر حسابی را می شناسیم؟ شنیده ها و دیدگاه ما درباره او چقدر واقع بینانه است؟ جامعه علمی درباره او چه می گوید؟ این پرسش ها و سوالات بیشتر در سالروز درگذشت یکی از الهام بخش ترین چهره های ماندگار علمی معاصر محمود حسابی در برنامه «چرخ» امروز پاسخ داده می‌شود.

برنامه «چرخ» با هدف گردش در جهان علم و دانش به تهیه‌کنندگی و اجرای سیاوش صفاریان‌پور از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۹ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید