پذیرش بدون آزمون در رشته های سلامت محور/ سیاستی برای پاسخ به نیازهای بهداشتی مناطق محروم

0

معاون آموزشی وزارت بهداشت از پذیرش دو هزار نفر در 40 دانشگاه علوم پزشکی مناطق محروم، برای پاسخ به نیازهای بهداشتی، خبر داد.

وی در خصوص پذیرش دانشجو بدون آزمون در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی گفت: در برخی از مناطق آمایشی کشور، مناطق محروم و مجتمع های آموزشی،علی رغم اینکه برخی رشته های پزشکی نیاز بومی منطقه است، آنچنان مورد استقبال داوطلبان قرار نمی گیرد.

لاریجانی افزود: از سال های اخیر پذیرش بدون آزمون در رشته های مورد نیاز در مقاطع قابل استخدام مناطق محروم، مورد تصویب شورای گسترش قرار گرفت و امسال هم در حال اجرا شدن است. 

معاون آموزشی عنوان کرد: این پذیرش از طریق سازمان سنجش انجام می شود و تعداد کل پذیرفته شدگان در 40 دانشگاه علوم پزشکی مناطق محروم کشور به دو هزار نفر هم نمی رسد.

وی ادامه داد:این اقدام همچون جذب تکنسین های دهان و دندان به صورت بومی و به مدت طولانی، سیاستی برای رفع نیازهای بهداشتی این مناطق است.البته سوابق آموزشی افراد داوطلب مورد بررسی قرار می گیرد.

لاریجانی یادآور شد: در سهمیه های متداول، شرکت کنندگان مناطق دوردست را انتخاب نمی کنند،بنابراین دانشگاه های بزرگ با این چالش رو به رو نیستند.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید