پذیرش دانشجوی غیر ایرانی ، وظیفه ملی و منطقه ای

0

معاون امور بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر جذب دانشجوی غیر ایرانی را لازمه ی حفظ شأن این دانشگاه دانست و آن را وظیفه ای ملی و منطقه ای خواند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و کنکور گروه علمی و پزشکی ؛ در گردهمایی 500 دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه امیر کبیر ،مسگر پور طوسی معاونت امور بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر در خصوص اقدامات این دانشگاه در زمینه ی جذب دانشجوی غیر ایرانی گفت: یکی از مهمترین استراتژی های ما جذب دانشجوی غیر ایرانی به ویژه دانشجوی مسلمان است که موفق شدیم با انعقاد تفاهم نامه های متعدد با وزیر علوم کشور عراق و همکاری با تمام دانشگاه های دولتی و به تبع خصوصی این زمینه را فراهم کنیم و در آینده میزبان دانشجویان کشورهایی همچون لبنان خواهیم بود.

وی ادامه داد: یکی از برتری های دانشگاه امیرکبیر تحصیل دانشجویان غیر ایرانی در دانشکده ها همچون سایر دانشجویان است و البته اگر هم کمبودی در ارائه ی امکانات باشد برای تمام دانشجویان این مشکلات وجود دارد.

طوسی اظهار داشت: در حال فراهم کردن زیر ساخت های رفاهی ،آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان غیر ایرانی هستیم و تجهیز کردن خوابگاهها و تدارک برنامه های فوق برنامه و برنامه های تفریحی در دستور کار است. در حال حاضر با تاسیس مرکز سواد در دانشگاه امکان فراگیری زبان فارسی و انگلیسی برای این دانشجویان فراهم شده است.

وی در پایان اضافه کرد: جذب دانشجوی غیر ایرانی جزو برنامه های اصلی ماست و این امر برای حفظ شأن این دانشگاه لازم است. پذیرش دانشجویان خارجی وظیفه ی ملی و منطقه ای ماست و این امر به بهبود سطح و رتبه ی علمی کشور کمک می کند.

 

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید