پذیرش دانشجو معلم در 18 رشته کارشناسی ارشد

0

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان از پذیرش قریب به 250دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در 18 رشته خبر داد.

وی ادامه داد: اکنون دانشگاه فرهنگیان 18 رشته محل برای پذیرش دانشجو در نظر گرفته است و تقریبا در هر رشته 15 نفر پذیرفته می شوند.

موسی پور عنوان کرد : علاوه براین رشته ها ؛در نظر داریم چند رشته جدید هم به رشته های دانشگاه افزوده شود و تعداد رشته های مورد پذیرش به 25 رشته برسد.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان بیان کرد : در ارائه رشته های جدید، اولویت دانشگاه رشته هایی است که به حرفه معلمی مربوط می شود و رشته هایی که به تربیت مربیان پرورشی ،مراقبان سلامت و موارد دیگری از این قبیل می پردازد،در مرتبه دوم قرار دارد.

موسی پور با اشاره به اینکه برای تصویب رشته های محل های جدید،مراحل اداری زمان بر است،گفت : پنجم تیرماه جلسه ای برگزار می شود و در آن به کارشناسی و ارزیابی رشته های جدید درخواست شده پرداخته می شود.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان در خصوص تامین نیروی انسانی اظهار کرد: با توجه به چشم انداز 1404 و ارتقای فعالیت های دانشگاه ،نیاز به 20 هزار عضو هیئت علمی احساس می شود در واقع سالانه باید 200 ردیف شغلی به عنوان هیئت علمی جذب دانشگاه فرهنگیان شوند.

وی افزود: در خصوص پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی نیز دانشگاه فرهنگیان آمادگی دارد تا قریب به 20 هزار نفر شامل دانشجو معلم و پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را پذیرش کند و در این راستا می تواند به صورت مساوی یعنی 10 هزار دانشجو معلم و 10 هزار فرد پذیرفته شده در آزمون استخدامی را تحت تعلیم قرار دهد.

موسی پور یادآور شد: چنانچه آموزش در رشته ای جز نیازهای اصلی آموزش و پرورش باشد و اعلام نیاز از سوی این نهاد انجام شود، دانشگاه فرهنگیان آماده ارائه خدمات آموزشی است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید