پراکندگی جمعیت، مهم‌ترین چالش آموزش و پرورش

0

وزیر آموزش و پرورش گفت: وی ادامه داد: چالش پراکندگی جمعیت و گستردگی آموزش و پرورش برای نقاط مختلف کشور از موارد مورد توجه وزارت خانه است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ،علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در اختتامیه سی و سومین اجلاس روسا و مدیران کل با بیان اینکه هدف از برگزاری این اجلاس بررسی چالش ها، ارزیابی وضعیت موجود، مروری بر عملکرد یک سال گذشته است، گفت: علاوه بر این موارد آمادگی بیشتر برای استقبال از بهار تعلیم و تربیت و اجرای هرچه بهتر سند تحول در برنامه ششم توسعه باید مورد  توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: راهبرد اصلی به استناد مصوبه دولت در برنامه ششم توسعه اجرای متوازن این سند با رویکرد ارتقای کیفیت در آموزش و پرورش است، همچنین اصلاح زیر نظام های سند در دستور کار قرار گیرد.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اکنون نیاز به ارتقای کیفیت مدارس دولتی داریم، گفت: مدیریت بهینه و افزایش بهره‌وری در راستای اقتصاد مقاومتی است و نیاز داریم بهره‌وری در آموزش و پرورش افزایش یابد. همچنین ارتقای برنامه درسی یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشت.

 

فانی به توسعه عدالت آموزشی، پرورشی و ورزشی اشاره کرد و گفت: برای این امر باید تلاش بیشتری در دستور کار قرار گیرد.

 

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه مهمترین چالش این وزارت خانه توجه به تعلیم و تربیت رسمی است گفت: تغییر و تحولات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی ،تغییر ارزش های جامعه، سرعت تغییرات ناشی از فناوری اطلاعات از موارد  تاثیر گذار است.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این چالش پراکندگی جمعیت و گستردگی آموزش و پرورش برای نقاط  مختلف کشور از دیگر موارد مورد توجه در آموزش و پرورش است.

 

فانی به تربیت همه جانبه اشاره کرد و گفت: اکنون در نظام تعلیم و تربیت در مواردی صرفا به تربیت تک بعدی توجه می شود، به عنوان مثال مشاوره فقط مهارت های درسی  و تست زنی را برای دانش آموز تبیین می کند که این امر چالشی  بزرگ برای نظام تعلیم و تربیت به شمار می رود ،همچنین در مواردی شاهد تعارضی بین  جامعه و مدرسه هستیم چرا که گاهی نظام آموزشی بعنوان صنعت تلقی می شود و باید برای تمامی مسائل مذکور چاره اندیشی شود.

انتهای پیام/

 

 

لینک مطلب

پاسخ دهید