پرداخت سرانه دو میلیون تومانی به مدارس منوط به تأمین اعتبار است

0

مبلغی به اندازه‌ 200 میلیارد تومان از محل فروش گاز در اختیار وزارت آموزش و پرورش در طول سال قرار خواهد گرفت که به مدارس محروم تعلق می‌گیرد.

فانی وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی   گفت: امسال اعتباراتی که توسط دولت در لایحه بودجه آمده است و مجلس آن را به تصویر رسانده، در بخش جاری 24 و 500 هزار میلیارد تومان بوده که با توجه به این که ما حدود 12 میلیون دانش‌آموز در بخش دولتی داریم، اگر این مقادیر را بر هم تقسیم کنیم به مبلغ 2 میلیون تومان می‌رسیم.

وی افزود: سرانه دو معنی دارد که می‌توان به هزینه‌های خرج شده برای دانش‌آموزان اشاره کرد و سرانه‌ی دیگر به این معنا که ما بابت هر دانش‌آموز، مبلغی را برای هزینه‌های جاری پرداخت می‌کنیم، همچنین دولت بابت هر دانش آموز غیر از هزینه‌های سرمایه‌ای مانند فضا، تجهیزات و امکانات در سال 94 بابت هر دانش‌آموز 2 میلیون تومان دولت هزینه می‌کند.

فانی اظهار داشت: اخیراً در رسانه‌ها موضوعی مطرح شده که ما بابت هر دانش‌آموز 2 میلیون تومان به مدارس داده‌ایم، این در حالی که چنین موضوعی به این شکل صحت ندارد و به سرانه در سطح کلان اشاره کرده‌ام، همچنین مبلغی به اندازه‌ی 200 میلیارد تومان از محل فروش گاز در اختیار وزارت آموزش و پرورش در طول سال قرار خواهند داد که بخشی از آن به مبلغ 70 میلیارد تومان در اختیار وزارتخانه قرار گرفته است، که ما این مبلغ را بین مدارسی که در مناطق محروم هستند توزیع کردیم.

وی در پایان مطرح کرد: بقیه سرانه نیز بین مدارس توزیع خواهد شد و مبلغ 200 میلیارد تومان به حساب مدارس و به صورت اولویت مناطق محروم توزیع خواهد شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرامی  اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید