پرداخت غرامت 120 میلیون دلاری سامسونگ به اپل لغو شد!

0

دادگاه تجدید نظر یا استیناف ایالات متحده آمریکا، حکم دادگاه فدرال این کشور مبنی بر پرداخت غرامت 119.63 میلیون دلاری سامسونگ به اپل را رد کرد. این شکایت از سوی اپل و به دلیل کپی پرداری سامسونگ از پتنت ثبت شده این کمپانی صورت گرفت که در سال 2014 نیز توسط دادگاهی در کالیفرنیا تایید شد.

gsmarena_001-(1)

البته اپل نیز پس از آن سامسونگ را به دلیل بهره گیری از قابلیت‌هایی چون Quick Links ،Slide to unlock و Auto-Correct به دادگاه کشانده و معتقد بود که این چند قابلیت به طور خاص متعلق به آی‌فون هستند. برای آن دسته از افراد که به این قابلیت‌ها اشراف ندارند باید بگوییم که سیستم Quick Links به دستگاه اجازه می‌دهد تا اطلاعات گوشی (مانند شماره تلفن‌ها) را تشخیص داده و آن را برای دیگر دستگاه‌ها قابل انتقال سازد (توسط ایجاد لینک‌های قابل کلیک کردن).

این دادگاه در حکم روز گذشته خود، اعلام کرد که شکایت اپل مبنی بر بهره گیری سامسونگ از قابلیت Quick Links وارد نبوده و سیستم بهره گرفته شده توسط این کمپانی کره‌ای، کاملا با سیستم اپل متفاوت است. همچنین دو اختراع دیگر بیان شده از سوی اپل نیز در این دادگاه مورد قبول قاضی واقع نشد.

جالب است بدانید که در این دادگاه، به نوعی مشخص شد که اپل در مواردی به پتنت‌های سامسونگ تجاوز کرده است.

سخنگوی کمپانی سامسونگ در مورد این حکم گفت: تصمیم اعلام شده امروز، یک پیروزی برای مصرف کنندگان نهایی است! در واقع این شرایط نشان داد رقابت اصلی در بازار است نه در دادگاه! از سوی دیگر، اپل تصمیم گرفت تا در این مورد هیچ اظهار نظری نکند.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید