پرداخت معوقات حق التدریس ها /افزایش 20 درصدی حقوق فرهنگیان در سال 95

0

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش از پرداخت معوقات معلمان حق التدریس و افزایش حقوق فرهنگیان خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ، محمد بطحایی معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش در آستانه روز معلم در خصوص پرداخت معوقات معلمان حق التدریس گفت: خوشبختانه تمام اعتبارات موردنیاز معلمان حق التدریس به کمک دولت در هفته گذشته تامین شد و فرآیند پرداخت به استان ها ابلاغ شده و به تدریج پرداخت می شود.

وی ادامه داد: باتوجه به این مساله پرداخت معوقات از مهر 94 تا  اسفند 94 به همکاران انجام می شود؛ در واقع آموزش و پرورش شش ماه بدهکار بود که با تخصیص اعتبار این مشکل برطرف شد.

پرداخت پاداش بازنشستگان

بطحایی در خصوص پرداخت پاداش بازنشستگان فرهنگی عنوان کرد: در سال گذشته پاداش بازنشستگان 93 پرداخت نشد اما با تمهیداتی که  در اسفند 94 اندیشیده شده است تنها 10 درصد از بازنشستگان 93 پاداش دریافت نکرده اند.

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش افزود: برای بازنشستگان سال 94 هم براساس پیش بینی بودجه سال 95 و ابلاغ این بودجه به مجلس ، پرداخت انجام می شود.

افزایش حقوق و مزایای فرهنگیان

بطحایی درخصوص افزایش بودجه آموزش و پررش در سال 1395 با توجه به صحبت های محمد باقر نوبخت مشاور رئیس جمهور مبنی بر این افزایش، بیان کرد: آنچه برای سال جاری ابلاغ شده است نسبت به سال گذشته ، 20 درصد افزایش را نشان می هد که این افزایش در حقوق و مزایا برای فرهنگیان لحاظ می شود.

وی اظهار کرد: همانطور که سنوات گذشته سازمان مدیریت و برنامه ریزی همکاری های لازم با آموزش و پرورش را داشته است، امیدواریم 1395، نیز سال خوبی از نظر حقوق و مزایا برای فرهنگیان باشد.

معاون توسعه و پشتیبانی آموزش و پرورش در خصوص وضعیت بیمه طلایی هم گفت: بیمه تکمیلی که درسال 1394 ارائه شد نسبت به سال های قبل با رضایت بیشتری از سوی فرهنگیان همراه بود اما کاستی هایی نیز داشت که امیدواریم در سال 1395، کمبودها رفع  شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید