پرداخت معوقات فرزندان شاهد در یک قدمی پرداخت

0

مدیر کل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از حل مشکل پرداخت معوقات فرزندان شاهد در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

محمدحسین کفراشی مدیر کل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار   حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی  ،در خصوص جزئیات وضعیت پرداخت حق فوق‌العاده ایثارگری فرزندان شاهد شاغل در آموزش و پرورش گفت: طی چند روز اخیر جلسه‌ای با کمیسیون آموزش مجلس برگزار شد که در این جلسه از طرف آموزش و پرورش مدیر کل دفتر امور تشکیلات اداری حاضر شد و همچنین از طرف بنیاد شهید نماینده‌ای وجود داشت که در این جلسه برای پرداخت معوقه و نوع آن مذاکراتی انجام شد.

وی ادامه داد: در این جلسه که مسئولان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هم حضور داشتند آموزش و پرورش نسبت به پرداخت معوقات مشکلی نداشته و اعلام آمادگی کرده است. 

مدیر کل دفتر امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: بر اساس این مذاکرات آموزش و پرورش در صورتی که سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به تخفیف اعتبار اقدامات لازم را انجام دهد در اسرع وقت معوقات را پرداخت می‌کند.

کفراشی یادآور شد: بر اساس مذاکرات مثبتی که انجام شده اکنون پرداخت معوقات در آستانه حل شدن قرار گرفته و منتظر هستیم تا روند اداری این مسئله طی شود. 

وی افزود: تا چند روز آینده به طور قطع وضعیت پرداخت معوقات اعلام می‌شود و با وجود فضای مثبتی که برای حل این مشکل وجود دارد امیدواریم سازمان مدیریت نیز نسبت به قول همکاری تعهدات خود را هرچه زودتر انجام داده تا فرآیند اجرایی شدن ماده 51 برای فرزندان شاهد اجرایی شود.

گفتنی است به موجب ماده 51 قانون جامع خدمات رسانی بایستی سالانه  25 درصد به حقوق  ایثارگران و جانبازان بالای 25 درصد و همچنین فرزندان شاهد شاغل در تمامی دستگاه‌های دولتی افزوده شود که این ماده تا کنون در آموزش و پرورش با توجه به عدم تامین اعتبار اجرا نشده بود .

انتهای پیام /

لینک مطلب

پاسخ دهید