پردازنده‌های آینده کوالکام از پروژه تانگو گوگل پشتیبانی می‌کنند

0

تقریبا ۲۰ روز پیش بود که لنوو از اسمارت فون PHAB2 Pro رونمایی کرد. این گوشی اولین محصولی بود که تحت پروژه تانگو ساخته و برای عموم عرضه شده است.

پروزه تانگو دارای تکنولوژی‌هایی است که گوشی را نسبت به مکان آگاه‌تر می‌گرداند. این بدین معناست که آنها می‌توانند فاصله و فضای دور و بر خود را با دقت و بازدهی بهتری اندازه‌گیری کنند. این تکنولوژی‌ها برای اپلکیشن‌هایی همچون بهبود خانه، خرده‌فروشی و صنعت بازی استفاده دارد. احتمال آن وجود دارد که این تکنولوژی در گوشی‌های بیشتری استفاده شود.

این احتمال را کوالکام جدی گرفته و اعلام کرده است که چیپست‌های آینده این شرکت از پروژه تانگو پشتیبانی می‌کند. کوالکام تایید کرده است که دو رده چیپست عمده این شرکت یعنی اسنپدراگون ۶۰۰ و ۸۰۰، نقشی محوری در پیشبرد پروژه تانگو خواهند داشت. PHAB2 Pro از اسنپدراگون ۶۵۲ استفاده می‌کند. این نشان می‌دهد که کوالکام به خوبی از فرصت‌ها و چالش‌های موجود بر سر راه این پروژه آگاه است. گفته‌های امروز این شرکت نشان می‌دهد که در آینده نیز سری ۶۰۰ از پروژه تانگو پشتیبانی می‌کند.

البته سری ۶۰۰، سری میان‌رده تا بالارده را شامل می‌شود و پس از سری ۸۰۰ قرار دارد که در بسیاری از گوشی‌های امروزی یافت می‌شود. در بخشی از گفته‌های امروز این شرکت، به این اشاره شده است که اسنپدراگون ۸۲۰ از پروژه تانگو پشتیبانی می‌کند.

Lenovo-Phab2-Pro

Lenovo Phab2 Pro

خبر فارسی

ایمان روستا

فیزیک خوندم و بعد از اون ژئوفیزیک. از نوجوانی با یادگیری DOS وارد دنیای کامپیوتر و آی‌تی شدم تا الان که به عنوان نویسنده در خدمت شما هستم.


گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید