پردازنده قدرتمند 24 هسته ای؛ اسلحه مخفی هولولنز

0

پردازنده قدرتمند 24 هسته ای؛ اسلحه مخفی هولولنز

عینک های واقعیت افزوده مایکروسافت یکی از جذاب ترین تکنولوژی هایی هستند که در سال های آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت. مایکروسافت بر خلاف بسیاری از رقبا تصمیم گرفته به هیچ عنوان در عرضه هولولنز عجله نکند و با آسودگی خاطر به توسعه نرم افزاری و سخت افزاری آن بپردازند تا محصولی کامل را در دسترس کاربران قرار دهد. امروز اطلاعات جدیدی درباره این دستگاه منتشر شده که می تواند امیدهای زیادی را به عملکرد بی نقص آن زنده کند.

یکی از جزئیات مشخص شده درباره هولولنز، استفاده آن از واحدهای پردازش هولوگرافیک یا HPU است. HPU ها تراشه های اختصاصی تولید شده با معماری 28 نانومتری هستند که حالا مشخص شده از 24 هسته پردازشی استفاده خواهند کرد. همچنین 65 میلیون گیت منطقی، 8 مگابایت حافظه کش SRAM به همراه 1 گیگابایت RAM به صورت DDR3 نیز در آن به کار گرفته شده است و با این وجود ابعاد این مجموعه قدرتمند تنها 12 در 12 میلیمتر است.

HPU وظیفه پردازش محیط و سایر ورودی ها و خروجی های لازم برای عملکرد هولولنز را بر عهده دراد. همچنین جمع آوری داده ها از سنسورها و پردازش آن با در نظر گرفتن شرایط مختلف کاربر نیز توسط واحد پردازش هولوگرافیک انجام می شود. در طول عملیات، هر هسته HPU دارای وظیفه خاصی برای تمرکز خواهند بود تا فشار عملیات بسیار گسترده این دستگاه بین آنها تقسیم شود. البته HPU تنها چیپ پردازشی هولولنز نیست. یک SoC دیگر با قابلیت اجرای ویندوز 10 نیز به کار گرفته شده تا سایر فعالیت ها را کنترل و پردازش کند. به این ترتیب می توان انتظار داشت مایکروسافت بهترین استفاده را از مدت زمانی که این دستگاه ها در حال تکمیل و توسعه هستند برده و محصولی کاملا انقلابی را روانه بازار کند.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید