پردازنده هشت هسته ای AMD تقلبی بود؟!

0

پردازنده هشت هسته ای AMD تقلبی بود؟!

پردازنده های هشت هسته ای سری بولدوزر AMD و پس از آن در سری ویشرا برای دوستداران این برند بسیار خوشایند و مایه سرافرازی در مقابل رقیب دیرینه بود. هر چند نتایج تست و بنچمارک ها نشان می داد که هشت هسته پردازشی چندان کارآمد نیست و تبلیغات صورت گرفته در خصوص پردازنده های AMD تا حدودی اغراق آمیز است. اغراق آمیز بودن تبلیغات برای کاربران امری طبیعی است و بسیاری از شرکت های تولید کننده در خصوص محصولات خود به نکات عجیب و شگفت انگیزی اشاره می کنند که شاید در عمل قادر به ارائه آنها نباشند. دادگاهی در منطقه شمالی کالیفرنیا به دلیل تبلیغات نادرست و اغراق آمیز در خصوص پردازنده های هشت هسته ای بولدوزر، کمپانی AMD را مورد بازخواست قرار داده و مدیران این شرکت باید در خصوص اتهام وارد شده پاسخگو باشند.

 

در ادعای مطرح شده بر علیه AMD به این نکته اشاره شده که پردازنده های بولدوزر به صورت فیزیکی تنها 4 هسته پردازشی دارند. ای ام دی برای به دست آوردن هشت هسته پردازشی باید از دو ماژول 4 هسته ای استفاده می نمود، اما آنها فقط از یک ماژول فعال بهره گرفتند و این به معنی حضور فیزیکی 4 هسته در پردازنده های بولدوزر است. در حقیقت AMD برای نمایش تعداد هسته ها به شرایط شبیه سازی شده بسنده کرده و به صورت فیزیکی پردازنده هشت هسته ای وجود خارجی ندارد. این کمپانی در حالی پردازنده های هشته هسته ای خود برای کامپیوترهای دسکتاپ را روانه بازار کرده بود که اینتل در آن روز ها به تولید محصولات چهار هسته ای Core i7 مشغول بود.

 

مقایسه پردازنده AMD FX-9370 با Intel Core i7-6700K

 

تصویر بالا به مقایسه کارایی دو پردازنده AMD FX-9370 و Intel Core i7-6700K می پردازد، هر چند نماینده اینتل چهار هسته پردازشی دارد و حدود 500 هزار تومان نیز از نماینده AMD گران تر است، اما اینتل انتخاب بسیاری از کاربران در حال حاضر به شمار می رود. نظر شما در مورد پردازنده های هشت هسته ای AMD چیست؟ پیش بینی شما از نتیجه دادگاه چیست؟

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید