پردازنده A10 اپل توسط TSMC ساخته خواهد شد [شایعه]

0

کمپانی اپل امسال از پردازنده جدید خود تحت عنوان A9 پرده برداشت که قدرت و کارایی بسیار بالایی را در اختیار دستگاه‌های این شرکت قرار می‌داد. اما نکته قابل توجه این بود که اپل برای ساخت این پردازنده به سراغ دو کمپانی متفاوت با نام‌های TSMC و سامسونگ رفته بود. البته اطلاعات منتشر شده حاکی از این بودند که این دو پردازنده با یکدیگر متفاوت هستند.

apple-a9

اما اکنون شایعات جدید حاکی از آن هستند که غول کوپرتینو تصمیم دارد تولید پردازنده سال ۲۰۱۶ خود را که به احتمال زیاد A10 نامیده خواهد شد، به کمپانی TSMC بسپارد. به احتمال زیاد این همان پردازنده‌ای خواهد بود که در آی‌فون 7 قرار خواهد گرفت و نسخه X آن نیز پردازش آی‌پد‌های جدید را انجام خواهد داد. البته گفتنی است که در پردازنده A9، نسخه‌ای که توسط TSMC ساخته شده بود ابعاد بزرگتری نسبت به محصول سامسونگ داشت و در مقابل کارایی بیشتری را ارایه می‌داد.

این اولین باری نیست که چنین شایعاتی منتشر می‌شود. سپتامبر گذشته بود که گفته شد کمپانی TSMC پردازنده A10 را با ساختار 16 نانومتری تولید خواهد کرد. با این اوصاف در پردازنده جدید شاهد ترانزیستور‌های بیشتری خواهیم بود که در فضایی مشابه نسخه قبلی قرار خواهند گرفت و در مقابل کارایی و سرعت بیشتری را ارایه خواهند داد.

شایعات دیگر در خصوص پردازنده A10 حاکی از این هستند که پردازنده مذکور شش هسته‌ای است که با این اوصاف شاهد یک جهش بزرگ برای محصولات اپل خواهیم بود. زیرا پردازنده‌های فعلی این کمپانی دو هسته‌ای هستند. اما برای تایید یا رد این موضوع می‌بایست تا زمان معرفی و اعلام رسمی اپل منتظر بمانیم.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید