پروژه دیوانه وار شناختن تروریست ها از روی عکس

0

پروژه دیوانه وار شناختن تروریست ها از روی عکس

حتما تا به حال بارها این جمله را شنیده اید که نباید از روی ظاهر افراد درباره آنها قضاوت کرد. چنین عبارتی از نظر علمی نیز صحیح است زیرا طبیعت افراد از روی ظاهر فیزیکی آنها قابل تشخیص نیست. با این حال پروژه ای به صورت رسمی آغاز شده که قصد دارد تنها با آنالیز تصاویر چهره افراد در یافتن تروریست ها به نیروهای امنیتی کمک کند.

این پروژه که Faception نام دارد به گفته تیم توسعه دهنده اش از الگورتیم های هوشمندی استفاده می کند که قادر است تنها با بررسی صورت افراد، شغل آنها را تشخیص دهد و مشخص کند کدام یک از آنها به احتمال بیشتری یک تروریست هستند. به ادعای Faception، آنها توانسته اند به یک تکنولوژی دسته بندی شخصیت افراد بر اساس ظاهر صورت دست پیدا کنند که قادر است در مقیاس گسترده و در شرایط واقعی نیز به درستی کار کند. به گفته مدیران این پروژه، بر اساس تحقیقات اجتماعی می توان تائید کرد که شخصیت افراد توسط ژن های آنها مشخص می شود و صورت انسان نیز بازتابی از DNA اوست. جالب است بدانید با وجود عجیب بودن این ادعا و با در نظر گرفتن گزارش رسمی Faception مبنی بر صحت 80 درصدی گزارش های این الگوریتم (که نشان می دهد از هر 5 مورد تشخیص داده شده به عنوان تروریست حداقل یکی از آنها نادرست است)، این تیم ادعا کرده است که قراردادی به ارزش 750 هزار دلار با یک آژانس وابسته به سازمان امنیت ملی آمریکا به امضا رسانده است. آنچه در توضیحات این پروژه به چشم می خورد، دستورالعملی برای یک فاجعه بزرگ و درگیر کردن هوش مصنوعی تکمیل نشده به بازی خطرناکی است که در صورت تائید می تواند مشکلات زیادی را برای سرویس های امنیتی ایجاد کتد.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار دنیای دیجیتال، قیمت انواع قطعات سخت افزاری و تجهیزات الکترونیکی، آگاهی از اخبار مرتبط با تکنولوژی از جمله نوسان قیمت ارز، تصاویر، ویدئوها و مطالب آموزشی اختصاصی به کانال تلگرام وب سایت سخت افزار بپیوندید: telegram.me/sakhtafzarmag

وب سایت سخت افزار

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید