پروژه هایی که استان البرز را از محرومیت نجات می دهد/ افتتاح 5 مجتمع بیمارستانی

0

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به استان البرز بعنوان محروم ترین استان از لحاظ تخت بیمارستانی، از افتتاح پنج مجتمع بیمارستانی و 2 برابر شدن تخت های ویژه این استان خبر داد.

وی استان البرز را محروم ترین استان از لحاظ تخت بیمارستانی در کشور دانست و افزود: باور کردن این موضوع بسیار سخت است که استانی در جوار پایتخت از لحاظ تخت بیمارستانی محروم باشد. درواقع اندکس کل تخت این استان قبل طرح تحول نظام سلامت( تعداد تخت بستری) به ازای یک هزار نفر جمعیت 0.6 (شش دهم) بوده است.

آقاجانی اظهار داشت: امروز پنج مجتمع بیمارستانی با 720 تختخواب و حدود 400 تختخواب دیگر هم در آذرماه امسال به بهره برداری می رسد که با این اقدامات وضعیت استان کمی بهتر می شود و ضریب تعداد تختهای بیمارستانی از شش دهم به 1.1 می رسد.

وی با اشاره به عزم جهادی و تلاش های جدی همکاران در دانشگاه علوم پزشکی استان البرز بیان کرد: تلاش دانشگاهیان علوم پزشکی البرز با کمک اعتبارات طرح تحول نظام سلامت باعث شده علاوه بر این پنج پروژه بیمارستانی،9 پایگاه اورژانس با 30 آمبولانس، مرکز مدیریت حوادث استان (در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی) و سه دانشکده پرستاری و دندانپزشکی و داروسازی امروز به بهره برداری برسند.

معاون درمان وزارت بهداشت دیگر پروژه های امروز را دو دستگاه ام آر آی و یک دستگاه سی تی اسکن دانست و افزود: نکته بسیار خاص درباره بخش های ویژه است که با افتتاح این پروژه ها، مجموعا تخت های ویژه استان( سی سی یو و آی سی یو) دو برابر می شود.

وی همچنین اعلام کرد: برای توسعه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزش پزشکی این استان حدود 172 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که عمدتا از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت است.

آقاجانی در پاسخ به این سوال که اعتبارات طرح تحول نظام سلامت کجا هزینه می شود، گفت: در جای جای کشور، تمام استان ها و شهرستان ها به راحتی می توان برکات طرح تحول نظام سلامت را دید که این اعتبارات چگونه به فضاهای مدرن و توسعه ای تبدیل شده است.

وی ضمن تبریک به دانشگاهیان علوم پزشکی استان البرز بابت اقدامات بسیار موثر برای جبران عقب ماندگی های خود در طی دوسال تلاش یادآور شد: اضافه شدن 720 تخت بیمارستانی و 2 برابر شدن تخت های ویژه قابل قدردانی است. با آغاز طرح تحول نظام سلامت، تعداد تختخواب های ویژه استان 132 مورد بود که  امروز به 288 تخت رسیده و این 2 برابر شدن تخت ها نشان از رخ دادن اتفاقات بزرگ با تلاشهای جهادی و جدی است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید