پروژکتور هوشمند سونی اکسپریا، تجسمی از آینده

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، پروژکتور هوشمند تعاملی سونی اکسپریا، در جریان کنگره‌ی جهانی موبایل ۲۰۱۶ توسط این شرکت معرفی شد. این دستگاه که در حال حاضر یک طرح مفهومی و نمونه‌ی اولیه است، ممکن است در آینده‌ نزدیک وارد بازار شود. خبرنگاران و عکاسان بسیاری برای دیدن این نمونه‌ اولیه در غرفه‌ سونی جمع شدند و همه‌ آنها با کنجکاوی سوالاتی را از کارشناس سونی در مورد این پروژکتور جالب می‌پرسیدند.

همیشه در فیلم های علمی تخیلی، دستگاه‌های هوشمندی را می‌بینیم که تصاویر را بر روی سطوح منعکس می‌کنند و کاربران با آن تصاویر ارتباط برقرار می‌کنند. شرکت سونی تا حدودی این تصاویر خیالی را به واقعیت تبدیل کرده است و از دستگاهی رونمایی کرده است که با استفاده از سیستم‌عامل اندروید وان می‌تواند چنین محیط تعاملی را برای هر کاربری ایجاد کند.

طبق گفته‌ سونی، این پروژکتور تعاملی به راحتی می‌تواند در منزل و محل کار استفاده شود و تصاویر مختلف مانند وب‌سایت‌ها، فیلم و غیره را برای کاربر بر روی هر سطحی نمایش دهد. بعلاوه کاربر می‌تواند با این تصاویر تعامل داشته باشد؛ به طور مثال یادداشت بنویسد، پیام بفرستد و یا در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کند. این پروژکتور بدون نیاز به تلفن همراه هوشمند یا لپ‌تاپ، به طور مستقل کار می‌کند. در تصاویر موجود مشخص است که این دستگاه تنها یک کابل برق دارد و از طریق وایرلس کار می‌کند و علیرغم کندی‌های گاه و بی‌گاهی که در رابط کاربری مشاهده می‌شود، می‌توان به آینده‌ی آن امیدوار بود.

کمپانی سونی اطلاعاتی در مورد زمان و نحوه‌ عرضه این محصول ارائه نکرده است. با دیدن فیلم‌های این نمونه‌ی اولیه می‌توان امیدوار بود که چنین دستگاه‌هایی با همکاری توسعه‌دهندگان پیشرفت کنند و به جزئی جدایی‌ناپذیر از زندگی روزمره‌ی افراد تبدیل شوند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید