پرچم متبرک رضوی(ع) در زندان تقدیم شیخ ابراهیم زکزکی شد

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ستاد خبری طرح «زیر سایه خورشید»، خانواده شیخ ابراهیم زکزکی عنوان کردند: تقدیم پرچم حرم حضرت رضا(ع) موجبات مسرت این عالم جلیل القدر و همسر وی را فراهم آورده است و ایشان ضمن تقدیر از این اقدام آستان قدس رضوی، از زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) درخواست کردند تا نایب‌الزیاره او باشند و برای پیروزی اسلام و تمامی مجاهدان جهان دعا کنند.

دو سال پیش کاروان فرهنگی- تبلیغی «زیرسایه خورشید» به دعوت شیخ زکزکی رهبر مسلمانان نیجریه به این کشور اعزام شد. حضور خدام رضوی که حامل پرچم متبرک بارگاه حضرت رضا(ع) و سوغات فرهنگی بودند با مراسم چهلم شهدای روز قدس نیجریه مصادف شد. در آن مراسم، این عالم بزرگوار از نقش امام خمینی(ره) در توسعه جریان اسلامی نیجریه گفت و بر ادامه این مسیر تاکید نمود.

در روز قدس دو سال قبل عوامل ارتش نیجریه به راهپیمایان روز قدس زارریا حمله کرده بودند که 30 نفر از جمله سه پسر شیخ زکزکی به شهادت رسیدند.

بر اساس این گزارش، آذر ماه سال گذشته بر اثر حمله عوامل ارتش نیجریه به شیعیان «زاریا» تعدادی کشته و زخمی شدند. این حمله منجر به تخریب حسینیه بقیةالله نیجریه شد. همچنین در جریان این حمله، شیخ زکزکی رهبر مسلمانان نیجریه و همسر وی زخمی و دستگیر شدند.

خبرها حاکی از آن است که شرایط جسمانی این چهره سرشناس مسلمانان نیجریه در زندان این کشور مساعد نیست و نبود امکانات و فشارها بر وخامت حال ایشان افزوده است.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید