پرینترهای سه بعدی ارزان قیمت ابزار آموزشی جدید در مدارس

0

پرینترهای سه بعدی ارزان قیمت ابزار آموزشی جدید در مدارس

در سال های گذشته تصور اینکه بتوانیم ایده های خود را طراحی و  در زمان کوتاهی آنها را به مرحله ساخت برسانیم به چیزی شبیه رویا شباهت داشت. غافل از اینکه ما در عصری زندگی میکنیم که به واسطه سرعت پیشرفت تکنولوژی میتوان به هر رویایی جامه عمل پوشاند. این بار پرینترهای سه بعدی ابزاری شدند برای واقعی کردن این رویا.  

 

پرینترهای سه بعدی در آینده ای نزدیک به یک محصول پرکاردبرد تبدیل خواهند شد. شرکت XYZPrinting  را میتوانیم یکی از پرچم داران در عرصه ی ساخت پرینترهای سه بعدی بدانیم. این شرکت تایوانی در آخرین دستاورد خود اقدام به ساخت پرینترهای  سه بعدی با رنگ های روشن مخصوص دانش آموزان مدارس کرده است. این پرینتر سه بعدی که مدل داوینچی مینی‌میکر (Da Vinci miniMaker) نام دارد با هدف تشویق نسل جدید به شکوفایی استعدادهایشان در زمینه های طراحی و مهندسی پا به عرصه ساخت گذاشته است.

فرزند جدید پرینترهای سه بعدی برای سرگرمی و جذب نسل جوان ساخته شده است. این پرینترها نه تنها ویژگی های جذابی برای تازه کارها دارد، بلکه طراحی با آن بسیار ساده، رنگارنگ و سرگرم کننده است. در خصوص طراحی این پرینتر باید گفت که با وجود ظاهر پر زرق و برقش و ابعاد جمع و جوری که دارد، شرکت XYZ به قدرتمند بودن آن تاکید دارد. ابعاد جسم چاپ شده (15×Cm15×15) است که نسبت به مدل (Da vinci Jr 1.0) ابعاد کوچکتری دارد. فیلامنت یا ماده مصرفی این پرینتر فقط توسط خود شرکت تولید میشود که یک ماده غیر سمی  و تجزیه پذیر در محیط زیست است. همچنین تایید شده است که این مواد عاری از هرگونه فلزات سنگین می باشند.

این پرینتر با سیستم تنظیم خودکار برای استفاده ی آسان طراحی شده است و نیاز به هیچگونه تنظیم دستی ندارد. پرینتر با دقت کار خود را انجام میدهد و میتوان مطمئن بود که طرح داده شده را دقیق و به صورت کامل چاپ میکند. در کنار این سخت افزار، پرینتر به یک اکوسیستم آموزشی دسترسی دارد که طیف وسیعی از برنامه های کاربردی برای کمک به معلمان و دانش آموزان را دربر دارد. این سیستم شامل یک نرم افزار سه بعدی مدلسازی به نام XYZmaker و یک کتابخانه با بیش از 4500  مدل طرح سه بعدی اعم از اسباب بازی، بازی و طرح های هنری است.

Da Vinci miniMaker در سه ماه ی سوم سال 2016 در ایالت متحده عرضه میشود. قیمت برآورد شده برای این پرینتر $230 است. شما هم با نظر شرکت سازنده مبنی بر مناسب بودن قیمت آن موافقید؟

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید