پس از برجام و حملات مسکو در سوریه، روابط “روسیه و ایران” گرم‌ شده است

0

خبرگزاری مزان – روزنامه آمریکایی در گزارشی درباره سفر دوم آذر رئیس‌جمهور روسیه به ایران تاکید کرد که روابط مسکو و تهران پس از توافق هسته‌ای و همچنین آغاز حملات روسیه در سوریه گرم شده است.

پس از برجام و حملات مسکو در سوریه، روابط به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، روزنامه مطرح آمریکایی در واکنش به اعلام خبر سفر ولادیمیر پوتین به تهران در مطلبی نوشت که این سفر در ادامه روند «گرمی روابط» ایران و روسیه صورت می‌گیرد.
 
کاخ کرملین دیروز جمعه رسما اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه 23 نوامبر(دوم آذر) به ایران سفر می‌کند تا در نشست کشورهای صادرکننده گاز در تهران حاضر شود (جزئیات بیشتر).
 
روزنامه آمریکایی “وال استریت ژورنال” ساعتی پس از انتشار خبر سفر ولادیمیر پوتین به تهران در واکنش به این خبر نوشت که این اولین سفر «رهبر روسیه از سال 2007 است».
 
این روزنامه در گزارش خود تصریح کرد: «از زمانی که تهران تلاش بین‌المللی برای محدود کردن برنامه‌ای هسته‌ای خود را امضا و مسکو حملات هوایی در سوریه به حمایت از رئیس‌جمهور اسد را آغاز کرد، روابط روسیه با ایران گرم شده است».
 
در ادامه این گزارش آمده است: «روسیه همچنین در حال پیش بردن طرح دادن سامانه موشکی قدرتمند اس-300 به ایران است؛ اقدامی که انتقادات آمریکا و اسرائیل را برانگیخته است».
 
انتهای پیام/

خبرگزاری میزان:
انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید
محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید