پشت‌میزنشینی شایع‌ترین علت کمردرد

0

متخصص طب فیزیکی توان‌بخشی گفت: در جوامع امروزی پشت‌میزنشینی شایع‌ترین علت کمردردها است.

رضا سلمان روغنی متخصص طب فیزیکی توان‌بخشی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی  در خصوص شایع‌ترین علت پارگی دیسک کمر بیان کرد: شایع‌ترین علت بروز پارگی دیسک کمر در جوامع امروزی کارهای اداری و پشت‌میزنشینی است زیرا در این شرایط بدن در وضعیتی قرار می‌گیرد که در طولانی مدت تحت فشار است.

وی افزود: اگر دیسک در زمان طولانی تحت فشار باشد تغذیه و خون‌رسانی به درستی انجام نمی‌شود.

سلمان روغنی در خصوص درمان دیسک کمر گفت: دیسک کمر در 25 درصد از مواقع از طریق درمان‌های غیر جراحی بهبود پیدا می‌کند 5 درصد از موارد نیز شامل پارگی دیسک کمر می‌شوند که نیاز جدی به جراحی دارند.

وی اضافه کرد: بیش از 60 درصد از کمردردها به دیسک کمر مربوط نمی‌شود هرچند که پارگی دیسک یکی از بیماری‌های شایعی است که بعضاً منجر به بروز سیاتیک در افراد می‌شود.

این متخصص طب فیزیکی و توان‌بخشی اظهار کرد: چاقی ارتباط مستقیمی با کمردرد دارد و در واقع شیوع این بیماری در افراد چاق بیشتر است.

درمان کمردرد نیز با توجه به شدت بیماری متفاوت است اما به طور کلی قدم اول درمان‌های دارویی است پس از آن نیز باید به درمان‌های فیزیکی و حرکات اصلاحی پرداخت، تزریقات تخصصی در ناحیه مفاصل و دیسک از دیگر راه‌های درمانی است.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید