پشت پرده جدیدترین اختلافی که نمی گذارد قدم های کروش و کفاشیان همگام شود!

0

ورزش > فوتبال ملی – رییس فدراسیون از کارلوس کروش خواسته تا در تهران بماند و بازی ملی پوشان را زیر نظر بگیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پیش از بازی ترکمنستان. شروع اردوی تیم ملی. قبل از آن، علی کفاشیان با کارلوس کروش تشکیل جلسه می دهد و می گوید: «اگر خارج از حیطه وظایفت حرف بزنی ،ممکن است جریمه یا اخراج شوی.» کروش در جلسه با ناراحتی شرایط نامطلوب تیم ملی می گوید. از روزهای سختی که سپری کرده است. او به بیماری اش اشاره می کند. به مشکلاتی که از استرس زیاد برایش به وجود آمده است. گلایه می کند که چرا «اینقدر که به من تذکر می دهید، یک بار به مسئولان تیم امید چیزی نمی گوئید؟»؛ آنها که حتی درباره دعوت بازیکنان تیم ملی بزرگسالان اظهار نظر می کنند. کروش بحث حقوقش را پیش می کشد و همینطور رنج و عذابی که بازیکنانش در این سال ها کشیده اند. او به «مرخصی» هایش هم اشاره می کند و جلسه همین جا تمام می شود و کروش با ناراحتی از جلسه خارج می شود و بعد…. مقابل دوربین ها؛ حرف هایی درباره اسدی و ماجرای نشناختن دبیر کل فدراسیون فوتبال.
*غیبت کروش در تمرینات تیم ملی
تمرین تیم ملی شروع می شود و خبری از کروش نیست. رئیس فدراسیون فوتبال هم در دبی به سر می برد. یک جلسه در سالن؛ غیبت کروش. دو جلسه هم تمرین روی چمن و باز هم غیبت کروش. در این سال ها سابقه نداشته مربی پرتغالی چنین کاری کند. بازیکنان باور نمی کنند؛ «آیا او انگیزه اش را از دست داده که حالا مقابل مشکلات اینگونه کنار می کشد؟» کروش اما مریضی اش را پیش می کشد. اینکه نمی تواند دیگر با اینهمه فشار، به زندگی عادی اش ادامه دهد. علی کفاشیان از دبی همه اتفاقات را رصد می کند و در تماس است. او در یکی از تماس ها برای کارلوس کروش پیغامی تهدید آمیز می فرستد؛ اینکه اگر در تمرین تیم ملی حاضر نشود، مجبور است مسئولیت تمرینات را به فرد دیگری بسپارد و این، به منزله فسخ قرارداد یکطرفه از سوی او خواهد بود. پیغام تمام و کمال به کارلوس کروش می رسد و او فردای آن روز، راه کمپ تیم های ملی را در پیش می گیرد. وقتی کروش می رسد، بر آنکه کسی مشکوک نشود عکس هایی از سرمربی در تمرین گرفته می شود و روی سایت فدراسیون قرار می گیرد. فردای آن روز هم در باز می شود و خبرنگاران می توانند تمرین تیم ملی را از نزدیک تماشا کنند.
*کروش برود و کفاشیان پول ندهد
کروش در تمام این روزها اعتقاد دارد کفاشیان بعد از جلسه ای که در وزارت ورزش برگزار کرد، دیگر به حمایت از او نمی پردازد. مربی پرتغالی تاکید می کند این فضا برای کار مناسب نیست. او می گوید با هر شرایطی حاضر است بسازد اما وقتی احساس کند کفاشیان پشتش نیست، ترجیح می دهد به این همکاری پایان دهد. این می شود که قبل بازی گوام شایعاتی درست می شود؛ «کروش می خواهد برود» و… خبرهای تکمیلی تر می رسد. از فدراسیون فوتبال خبر می رسد کفاشیان و کروش، به یک وجه اشتراک رسیده اند؛ پایان همکاری. کروش به این دلیل که می داند تیم فعلی اش با این شرایط به جایی نخواهد رسید و کفاشیان هم که به خاطر بحث های مالی. رئیس در جایی می گوید: «اگر قرار است کارلوس برود، باید شرایط به شکلی باشد که ما هیچ پولی ندهیم.» اما در جبهه مقابل کروش برای جدایی غرامت می خواهد. به همین دلیل بازی وارد فاز جدیدی شده است. حالا دو سیاستمدار بزرگ مقابل هم قرار گرفته اند؛ یکی کارلوس کروش دیگری علی کفاشیان. نیازی به شرح اضافه درباره آنها نیست، درباره اینکه چرا سیاستمدار هستند و چقدر قدرت دارند.
*مشکل جدید؛ مرخصی

مرخصی؛ این مشکل حادی است که این روزها بین کفاشیان و کروش وجود دارد. در واقع آخرین مانعی است که اختلافات را افزایش می دهد. کارلوس کروش قبل از بازی گوام به رئیس فدراسیون فوتبال گفت: «من مرخصی می خواهم.» پاسخ کفاشیان اما این بود: «شما مرخصی هایت تمام شده است. باید در ایران بمانی و به کارت ادامه بدهی. خبری از مرخصی نیست.» کروش تمام مرخصی هایش را از ابتدای سال رفته است. دوری دو سه ماهه او از ایران، پرونده مرخصی های سالیانه او را بست. کروش اما دوباره مرخصی می خواهد. تیم ملی ایران از حالا به بعد تعطیل می شود و بازی بعدی اش فروردین ماه سال آینده است. اما در این بین شاید تیم ملی در دی ماه اردویی 10 روزه در دبی داشته باشد؛ اردویی با حضور بازیکنان لیگ برتر. کروش از حالا تا فروردین سال بعد زیاد کار ندارد و کروش در این شرایط می خواهد برای مدتی از کشور خارج شود. اما کفاشیان تا این لحظه مخالفت بوده و همین بحث مناقشه دو طرف را رقم زده است.
*کروش در مسیر رفتن؟

و اما همه چیز روز پنجشنبه مشخص می شود؛ در جلسه ای که علی کفاشیان و کارلوس کروش برگزار می کنند. این جلسه برای ادامه همکاری حیاتی خواهد بود. کروش ناراضی است و می گوید اگر با کفاشیان هماهنگ نشود، دلیلی برای این همکاری نمی بیند. پیداست او از این شرایط خسته است. حالا قرار است رئیس و کروش، روز پنجشنبه مسیر خیابان سئول را در پیش بگیرند و در اتاق کفاشیان با هم به گفت و گو بنشینند؛ جلسه ای که تیم بار جدی تر از همیشه به نظر می رسد. کروش عادت نداشت داخل ایران بگوید: «از کار خسته شده ام» و حالا که این جمله را در خارج از ایران و به خبرنگاران خارجی گفته است؛ پیداست یک پیغام دارد. آماده باش به پیشنهادهای خارجی. آیا روز پنجشنبه در جلسه دو طرف قرار است اتفاق مهمی بیفتد؟

256 43

[ad_2]

لینک مطلب

پاسخ دهید