پلمب قهوه خانه های غیر قانونی عرضه کننده قلیان آغاز شد

0

رییس پلیس اماکن عمومی ناجا از فعالیت 8 هزار واحد غیر قانونی عرضه کننده قلیان در سطح کشور خبر داد و گفت: این واحدها را پلمپ می کنیم.

خلیل هلالی رییس پلیس اماکن عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ؛ از تصویب قانون کنترل دخانیات در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: نیروی انتظامی در ستاد کنترل دخانیات به مسئولیت وزیر بهداشت، وظیفه هدایت بهداشت و سلامت در جامعه در ارتباط با مواد دخانی را بر عهده دارد.

وی افزود: کنترل دخانیات در بخش های مختلف اعم از قاچاق مواد مخدر به کشور، عرضه خرد این مواد و مصرف در سطح اماکن عمومی مطرح می شود.

هلالی عنوان کرد: در حال حاضر نیروی انتظامی با همکاری وزارت بهداشت تصمیم به برخورد قانونی با اماکن مشغول به عرضه غیر قانونی قلیان در قالب قهوه خانه را دارد.

رییس پلیس اماکن عمومی ناجا در خصوص تعداد مراکز غیر قانونی ارائه کننده قلیان عنوان کرد: حدود 8000 واحد غیر مجاز در سطح کشور در این زمینه شناسایی شدند که تعداد واقعی آن در سطح کشور خیلی بیشتر است.

وی ضمن هشدار به این مراکز بیان کرد: در مرحله اول بعد از شناسایی این مراکز اخطار و در نهایت برخورد قانونی می کنیم.

هلالی با بیان اینکه در برخی فروشگاه ها ، کافی شاپ ها ، هتل ها و سفره خانه های سنتی به صورت غیر قانونی و غیر مرتبط قلیان عرضه می کنند، گفت: با این بخش از صنف ها به استناد به قانون کنترل دخانیات برخورد و آن ها را پلمپ می کنیم.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید