پنج دانستنی جالب درباره سریال بازی تاج و تخت

0

گیگر در دانلود فیلم و سریال :

با سلام به تمام دوستداران وبسایت http://www.irangapco.com/category/downloads.

در این مطلب قصد داریم دانستنی هایی جالب درباره سریال «بازی تاج و تخت» رو با شما در میون بزاریم که شاید شما تا به امروز نمی دونستید.

۱-بازیگر ایمون تارگرین در زندگی واقعی اش نابینا است

«پیتر واگان» ، بازیگر “استاد ایمون” در سریال «بازی تاج و تخت» تا حدود زیادی نابینا است! در خود این مجموعه ، تارگارین پیر قدیمی ترین فرد در گروه نگهبانان شب است. او خودش رو از جنگ و سیاست های هفت پادشاهی دور کرده است و دوست دارد به دور از حکومت های هفت پادشاهی زندگی کند. علاوه بر این مجموعه تلویزیونی معروف ، واگان در سریال های مشهور دیگری حضور داشته است و مدت زیادی است که در حرفه بازیگری است. در سال ۲۰۰۷ مجله “شراپشایر ” مصاحبه ای رو با این بازیگر انجام داده است. او در این مصاحبه گفته که تا زمانی که زنده باشه دوست داره در این حرفه مشغول به کار باشه. او همچنین می گوید: ” تا زمانی که تو سالم و سرحال برای ادامه دادن هستی، و پیشنهاد بهت داده میشه ، ادامه بده …” او در سال ۱۹۲۳ به دنیا آمده است. زمانی که این مصاحبه از اون گرفته شد ، او ۸۴ ساله بود. او هم اکنون ۹۱ سال سن دارد و هنوز حرفه بازیگری را ادامه می دهد.

۲- همه ی شمشیر های سریال واقعی هستند!

این مطلب جالب رو شاید خیلی ها ندونن. شاید شما هم فکر کنید که شمشیر هایی که در فیلم مورد استفاده قرار میگیره ، پلاستیکی باشه و رنگ شده است. اما با کمال تعجب سازندگان این سریال اصرار داشتند تا یک آهنگر واقعی ، این شمشیر هارا بسازد. “تونی سواتون” استاد آهنگر معروف آمریکایی است که در ویدیو هایی که در شبکه “یوتیوب” با نام «Man at Arms» منتشر کرده است ، چگونگی ساخت شمشیر های “جیمی لنیستر”  را نشان می دهد. این آهنگر تا به امروز حدود ۳۰۰ شمشیر برای این مجموعه ساخته است که ابتدا با یک قالب این شمشیر هارا می برد و در یک کوره ۱۵۰۰ درجه ای شمشیر را قرار می دهد تا ذوب شود و شکل بگیرد.

۳- جان اسنو هیچوقت نمی تواند از دیوار بالا برود

یک کوهنورد آمریکایی با اسم “کتی میلز” که از طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» نیز هست ، صحنه بالا رفتن کیت هرینگتون ( جان اسنو ) و گروهی از وحشی ها به بالای دیوار رو مورد انتقاد قرار میده. در مصاحبه ای که با میلز گرفته شده ، او گفته است که از صحنه ای که وحشی ها خودشون رو به هم بسته بودند ، تحت تاثیر قرار نگرفته است. چون به گفته اش این نوع حقه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که زاویه یخ و برف کم باشد ، نه اینکه دیوار عمودی ۷۰۰ فوتی باشد! او درباره صحنه ای که ناگهان از دیوار رها می شود ، گفته است که در این صورت نفر بعدی و بعدی تا رهبر گروه به همراهش کشیده می شدند و از قلابی که در یخ کاشته بودند ، آویزان می شدند. او همچنین اضافه میکنه که در اینصورت شانس زیادی هستش که طناب ها به هم گره بخورند.

۴- بیشترین سریال با دانلود غیر قانونی است.

 این مورد رو شاید خیلی از شماها هم می دونید ، ولی شاید جالب باشه که بدونید این سریال بیشترین سریال با دانلود غیر قانونی در جهان است. بر اساس وبسایت اشتراک گذاری “TorrentFreak” ، مردم سریال بازی تاج و تخت را بیشتر از هر سریال دیگری دانلود کرده اند. در سال ۲۰۱۲ سایت “Bit Torrent”  اعلام کرده است که یک قسمت از این سریال ، حدود ۴ میلیون بار به صورت غیر قانونی دانلود شده است. “جری بلیچ” ، سفیر آمریکا در استرالیا هم بیننده های استرالیایی رو با دزدیدن سریال ها و شو های آمریکایی نقد کرده است. او همچنین گفت: “اگر ۴ میلیون بیننده ی شو که بازی تاج و تخت را قانونی میبینند، آن را به صورت غیر قانونی میدیدند ، سریال کنسل میشد و برای فصل بعدی تمدید نمیشد.”

۵- حتی لباس ها هم حرفی برای گفتن دارند!

دفعه بعدی که سریال «بازی تاج و تخت» را می بینید ، نگاه دقیق تری به لباس های بازیگران این سریال بیندازید. “میشل کاراگر” ، خیاط و “میشل کلپتون” طراح لباس های این مجموعه هستند. برای مثال به لباس عروسی سانسا نگاهی بندازید ، لباس او شامل الگوی ترکیبی دایرولف و ماهی است ، نشان دهنده ی پیوند خاندان استارک و تالی. پشت لباس هم شیر غران لنیستر به نشانه ی اینکه سانسا تحت کنترل آن ها درآمده است.


پیشنهادات سایت:

برای باخبر شدن از آخرین اخبار سایت و سینمای جهان ، به کانال تلگرام http://www.irangapco.com/category/downloads بپیوندید.

کانال تلگرام http://www.irangapco.com/category/downloads

پاسخ دهید