پنج درس گردشگران ایرانی به کودتاگران ترکیه

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از مهر، کودتاگران ترکیه تجارب حاصل شده از کودتا را، چراغ راه کودتاهای آینده نمایند تا حداقل، زمانِ کودتای بعدی شان، از زمانِ آماده سازی خمیرِ نان بربری ما، بیشتر باشد!

۱- بیشتر ایرانی ها در ترکیه با شلوارک تردد می کنند. تردد با شلوارک حکمت های زیادی دارد از جمله آنکه پوشنده شلوارک دارای چست و چابکی بیشتری نسبت به شلوارپوش هاست و می تواند تصمیم های مهم را در زمان کمتری بگیرد! اگر کودتاگران در کودتای بعدی به جای پوتین و شلوارهای نظامی ضخیم و حجیم، اقدام به پوشیدن شلوارک گلدار و دمپایی لا انگشتی کنند، قطعاً سرعت عمل شان بالاتر می رود و دوام بیشتری خواهند داشت!

۲- نمی دانم شما هم فیلمی را که در آن تعدادی ایرانی، در میان تظاهرات ضد کودتای مردم ترکیه، تیم فوتبال مورد علاقه شان را تشویق می کنند، دیده اید یا نه، ولی این عمل، درس بزرگی برای کودتاچیان دارد. آنها باید در کودتای بعدی، به جای تسخیر مراکزی مثل رادیو، تلویزیون، مقرهای پلیس و ساختمان وزرات کشور و پارلمان، ساختمان دو تیم فوتبال پرطرفدار ترکیه یعنی «فنر باغچه» و  «گالاتاسارای» را تصرف کنند! شاید مردم ترکیه در مورد سیاستمداران کشورشان کوتاه بیایند ولی محال است روی سلامت بازیکنان تیم مورد علاقه شان ریسک کنند!

۳- اگر مغزهای متفکر این کودتای نافرجام فقط یک هزارم مطالب طنزی که ایرانیان درباره این اتفاق ساختند و در شبکه های اجتماعی قرار دادند را خوانده باشند، حتما می دانند که برای کودتای بعدی اصلاً نیازی به اقدامات خشونت بار فیزیکی نیست و فقط کافی است تعدادی ایرانی خوش ذوق را استخدام کنند تا برای اردوغان و کابینه اش در تلگرام، جک و لطیفه بسازند … سر ماه نشده، اردوغان و دولتش استعفا می دهند و به جزیره ای که هیچ اپراتور تلفن همراهی آنجا آنتن نداشته باشد، فرار می کنند!

۴- برخی ایرانیان این قدر مصرانه و جدی سریالهای ترکیه ای را دنبال می کنند که کودتاگران فقط کافی است برای کودتای نوبت بعد، بروند و جلوی ساخت ادامه یکی از آنها را بگیرند … آن وقت است که برخی مردمِ سریال دوستِ ما، می روند ترکیه و پس از بازدید از نقاط توریستی و تفریحی این کشور، حکومت را هم می گیرند و می دهند دستِ عواملِ توقفِ سریالِ ترکیه ای، تا بتوانند پس از بازگشت به کشور، بقیه سریال را ببینند!

۵- اگر کودتاگران، از ماجرای «کارگر ساده» ایرانی ها (که این روزها در سفرهای تفریحی خارجکی به سر می برد) خبر داشتند، فقط کافی بود او را چند ماهی در دم و دستگاه اردوغان جا دهند … نامبرده،پس از مدتی این قدر با فک و فامیل اردوغانِ طفلی عکس می انداخت که می شد فقط با تهدیدِ افشا شدنِ این عکس ها، اردوغان را وادار به استعفا و انتقال قدرت کرد!

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید