پهپادها جای نیروی کار انسانی را می گیرند + تصاویر

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در آینده‌ نزدیک جایگزین شدن سرویس‌ها و نیروی کار انسانی که ارزشی برابر ۱۲۷ میلیارد دلار دارد با پهپاد‌ها محتمل است. این جایگزینی متوجه یک حوزه‌ خاص کسب و کار نیست و صنایع مختلفی شامل این تغییرات و جایگزینی خواهند شد.

کشاورزی و ساختمان‌سازی را باید بالاترین مصرف کننده‌ پهپادها در آینده خواند؛ بطوری که بر اساس برآوردهای صورت گرفته ارزش این بخش از بازار که احتمالاً در آینده‌ نزدیک شاهد استفاده‌ گسترده از پهپادها در آن خواهیم بود، بیش از ۷۷.۶ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. از جمله‌ مواردی که پهپاد‌ها در پیاده‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی می‌توانند انجام دهند، حمل مصالح و تجهیزات ساختمانی و همچنین سم‌پاشی در مزارع و باغات به جای عوامل انسانی است.

اقتصاددان‌ها نیز تهدید اشتغال انسان‌ها را توسط ربات‌های توسعه یافته پیش‌بینی کرده و پتانسیل بالایی را در مخلوقات دنیای فناوری می‌بینند؛ بطوری که بر اساس اطلاعات ارائه شده، تا سال ۲۰۳۰ بیش از نیمی از شغل‌ها توسط ربات‌ها انجام خواهد شد. برخی گمانه‌ها حتی پا را فراتر نهاده و به این موضوع اشاره می‌کنند که تکنولوژی‌های کنونی موجود می‌توانند بیش از ۴۵ درصد از شغل‌های مورد نظر را برای انجام در اختیار ربات‌ها قرار دهند.

پهپادها بسیار ارزان بوده و می‌توان استفاده از آن‌ها را اولین قدم برای مکانیزه کردن همه چیز در نظر گرفت. در کنار استفاده از پهپادها در زمین‌های زراعی و باغات، کاربردهای دیگری نیز برای استفاده از پهپادها وجود دارد که از جمله‌ آن می‌توان به ارسال کالاها، نظارت در محیط‌های مورد نظر توسط کمپانی های امنیتی، استفاده از پهپاد برای تهیه ویدیو‌های تبلیغاتی با هزینه‌ کم، بکارگیری پهپاد توسط کمپانی‌های مخابراتی برای چک کردن دکل‌های مخابراتی و کمپانی‌های معدن‌کاوی برای کنکاش در تونل‌های تنگ و تاریک اشاره کرد.

این روزها کاربردهای بسیاری برای پهپادها معرفی شده که از جملهی آن می‌توان به استفاده از این ابزارها به جای سربازها، خلبان‌ها و محافظان اشاره کرد. در حالت کلی هر شغلی که نیازمند بینایی انسان و تصمیم‌گیری در موارد معلوم باشد، امکان استفاده از پهپاد را بیش از پیش افزایش می‌دهد.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید