پهپادی که مانند حشره روی دیوار صاف می‌نشیند + عکس

0

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، محققان دانشگاه استندفورد پهپاد جدیدی را ساخته‌اند که قادر است روی هر دیواری فرود بیاید. این پهپاد به کمک یک دم سفت و سخت و دو برآمدگی میکروسکوپی تعادل خود را روی دیوار حفظ می‌کند و به دیوار می‌چسبد. عملکرد این پهپاد شبیه به نحوه‌ حرکت و ایستادن حشرات بر روی دیوار است.

پهپادی که مانند حشره روی دیوار صاف می‌نشیند + عکس

نسخه‌ ابتدایی این پهپاد پیشتر و در ابتدای سال جاری میلادی معرفی شد. آنها موفق شده‌اند تا این پهپاد را برای ساخت انبوه آماده کنند و آن را در فضای بیرون از آزمایشگاه به پرواز درآورند. مورگن پاپ در این رابطه گفته است: هر چند ما هنوز تا نسخه‌ نهایی کمی فاصله داریم، اما بیش از همیشه به نسخه‌ نهایی از پهپادی که در فضای خارج از آزمایشگاه قابل استفاده باشد، نزدیک شده‌ایم.

اما کارکرد این پهپاد چه خواهد بود و به چه دلیل ساخت چنین پهپادی، دستاوردی بزرگ محسوب می‌شود؟ اگر پهپادها قادر باشند روی سطح دیوار بنشینند، می‌توانند زمانی که در حال فیلم‌برداری یا ارسال اطلاعات هستند، روی دیوار استراحت کرده و انرژی خود را ذخیره کنند و پس از اتمام کار خود مجدداً به پرواز درآیند. همچنین اگر پهپادها به پنل خورشید مجهز شوند می‌توانند وقتی روی دیوار ایستاده‌اند، شارژ شده و مسافت طولانی‌تر را طی کنند.

/انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید