پورشه کاررا جی‌تی عالیترین خودرویی که تا به حال ساخته شده؟!

0

اگر در بین دوستانتان به عنوان کسی که از ماشین اطلاعات دارد و سرشناس ماشین باشید احتمالا به این سوال برخورده‌اید که بهترین ماشین چیست؟ به نظر سوال احمقانه‌ایی می‌رسد، زیرا اکثریت افراد می‌گویند ماشینی که من می‌رانم بهترین است. اما به نظر کارشناس خودرو (داگ دی‌مورو) پورشه کاررا جی‌تی‌ عالی‌ترین خودرویی هست که در تاریخ ساخته شده است و نظرش را با نگاهی کوتاه به این خودرو در زیر بیان کرده است.

porsche_carrera_gt_engine

این خودرو دارای موتور ۱۰ سیلندر بدون توربوشارژ، ۵.۷ لیتر با خروجی ۶۱۲ اسب بخار، مجموعه گشتاور ۴۳۵ پوند-فوت، اندازه رادیاتور ۵ برابر پورشه ۹۱۱ توربو، سیستم ترمز دیسکی سرامیکی، بدنه کربن خالص و سیستم جعبه دنده آن ۶ سرعته دستی است. سرعت ۰ تا ۹۷ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۳.۵ ثانیه طی‌ می‌کند. صندلی‌های داخل کابین از چرم، دکمه استارت خودرو در سمت چپ فرمان است که برای مسابقات ‌Le Mans طراحی شده که راننده مسابقه‌ایی با دست چپ خودرو را روشن و با دست راست دنده را تعویض می‌کند که باعث بالا رفتن سرعت رانندگی می‌شود.

porsche_carrera_gt_7616235846_cropped

این مدل به عنوان خودرو اسپرت به بازار جهانی معرفی، اما بعد از مدتی در جاده‌ها دیده شد. این خودرو بین سال‌های ۲۰۰۴ الی ۲۰۰۷ در آلمان به تعداد ۱۲۷۰ دستگاه تولید شد. مجله بین‌المللی خودرو اسپرت، کاررا جی‌تی را به عنوان خودرو اسپرت سال ۲۰۰۰ برگزید، هم چنین این خودرو توانست در لیست ۸ خودروی برتر تاریخ قرار بگیرد.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید