پوشش تحصیلی 94 درصدی برای دانش‌آموزان مقطع متوسطه

0

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از پوشش تحصیلی 94 درصدی دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول خبر داد.

علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی ؛ در خصوص وضعیت پوشش تحصیلی دانش آموزان کشور گفت: پوشش واقعی در مقطع متوسطه اول 94 درصد محاسبه شده که در این پوشش، گروه سنی 12 الی 14 سال جمعیت هدف به شمار می‌روند.

وی ادامه داد: در مقطع ابتدایی نیز پوشش تحصیلی دانش‌آموزان 97 درصد محاسبه شده که در این مقطع تحصیلی نیز گروه 12 الی 14 سال مورد بررسی قرار گرفته است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: پوشش تحصیلی از وضعیت مناسبی برخوردار است به ویژه آنکه در دوره ابتدایی فقط 3 درصد جمعیت هدف از تحصیل باز‌ماندند.

زرافشان ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که در نظام تعلیم و تربیت انجام شده سعی بر امکان تحصیل برای تمامی افراد گروه سنی واجد شرایط مدرسه است که در این راستا مدارس شبانه‌روزی، روستا مرکزی ازجمله خدمات در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه با وجود تلاش‌های انجام شده اما برخی مسائل فرهنگی مانع حضور دانش آموز در کلاس درس می‌شود، گفت: بخشی از پوشش تحصیلی بازماندگان از تحصیل در اثر فعالیت‌های سازمان نهضت ساماندهی می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: البته گروه سنی هدف در سازمان نهضت 10 تا 45 سال بوده و رویکرد اصلی آن توانایی خواندن و نوشتن است.

وی یادآور شد: پوشش تحصیلی که در آموزش و پرورش هدف قرار گرفته موار‌دی فراتر از خواندن و نوشتن شامل می‌شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید