پوشش ٥١٣ هزار نفری سوادآموزان در سال تحصیلی جدید

0

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از تدوین برنامه های مختلف برای ٥١٣ هزار نفر در سال تحصیلی جدید خبر داد.

علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشكی  در خصوص تعداد ثبت نام شدگان سوادآموزی در سازمان نهضت اظهار داشت: پس از پایان سال تحصیلی گذشته تا دهم مرداد ماه بالغ بر ١٥٠ هزار و ٢٧٠ نفر اقدامات لازم برای ثبت نام را انجام دادند كه ٦١ هزار نفر بی سواد مطلق، ٦٤ هزار نفر با سواد دوره ابتدایی جهت ثبت نام در دوره دوم سوادآموزی  و ٢٤ هزار و ٨٠٠ نفر نیز برای شركت در دوره های تحكیم سوادآموزی مراجعه كردند همچنین بالغ بر سه هزار و ٨٠٠ نفر نیز اتباع خارجی هستند كه استان های قم و خوزستان با میزان ١٠٠ درصد و استان یزد با میزان ٧٧ درصد افراد را تحت پوشش خود قرار دادند.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی در رابطه با عملكرد فعالیت های سوادآموزی در میان استان های سراسر كشور عنوان كرد: استان های خراسان رضوی با ٦٠ درصد، گلستان با ٤٨.٥ درصد، هرمزگان با ٤٧ درصد، خراسان جنوبی و لرستان هر كدام با ٤٥ درصد و آذربایجان غربی نیز با ٤٣ درصد در صدر فعالیت های سواد آموزی قرار دارند.

وی در ادامه بیان كرد: استان های خراسان جنوبی، گیلان، تهران، البرز، قزوین و بوشهر به نسبت مدت مشابه سال گذشته پیشرفت قابل توجهی داشتند كه این موضوع دنباله رو تحقق برنامه ها و سیاست های آموزشی مختلف است.

باقرزاده اذعان كرد: در سال تحصیلی جدید برای ٥١٣ هزار نفر حجم كمی برای استان ها تعیین شده كه تا كنون ٣٠ درصد افراد ثبت نام كردند ولی آمار دقیق ثبت نامی ها در نیمه دوم سال تحصیلی به دست می آید.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: هر سال برنامه ها و سیاست‌های مختلفی بنا بر شرایط هر استان به منظور بهبود وضعیت آموزشی سوادآموزان تعیین و تدوین می‌شود به همین دلایل رشد قابل توجهی در فعالیت های سوادآموزی سراسر كشور مشاهده می شود.

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید