پچ ترمیمی بازی Gears of War Ultimate Edition به زودی منتشر می شود

0

پچ ترمیمی بازی Gears of War Ultimate Edition به زودی منتشر می شود

چندی پیش آن دسته از علاقه مندان به مجموعه بازی های Gears of War که به دلیل انجام بازی های کامپیوتری مورد علاقه ی خود بر روی پلتفرم PC به مدت چند سال از ملاقات با نسخه های مختلف این مجموعه محروم مانده بودند بالاخره توانستند با نسخه ای باز سازی شده از عنوان نخست سری بازی های Gears of War یعنی بازی Gears of War Ultimate Edition دیدار نمایند. با این حال نسخه ی PC از بازی Gears of War Ultimate Edition حضور چندان موفقی بر روی کامپیوتر های خانگی نداشت و مشکلات متعدد این بازی در بخش فنی همگان را به یاد نسخه ی PC از بازی Batman Arkham Knight و مشکلات مشابه موجود در آن انداخت. با این حال شاید همچنان این امید وجود داشته باشد که بر خلاف بازی Batman Arkham Knight (که مشکلات فنی موجود در نسخه ی PC آن هیچ گاه به طور کامل رفع نشد) مشکلات مشابه موجود موجود در بازیGears of War Ultimate Edition به موجب انتشار پچ های ترمیمی این بازی به طور کامل مرتفع گردند. پچ های جدیدی که به زودی شاهد عرضه شدن نخستین مورد آن ها توسط سازندگان این بازی خواهیم بود.

 

 

به تازگی سازندگان بازی Gears of War Ultimate Edition یعنی اعضای استودیو The Coalition خبر از انتشار پچ ترمیمی جدیدی برای حل مشکلات فنی موجود در این اثر داده اند که بر طبق اعلام آن ها در هفته ی آینده در اختیار دارندگان نسخه ی PC این بازی قرار خواهد گرفت. به نظر می رسد که در این پچ ترمیمی لیست بلند بالایی از مشکلات موجود در نسخه ی PC از بازی Gears of War Ultimate Edition مورد توجه سازندگان این بازی قرار گرفته اند و قرار است با تلاش اعضای استودیو The Coalition نسبت به حل آن ها اقدام شود. ضمن این که اضافه شدن نکات تازه ای به بخش فنی بازی Gears of War Ultimate Edition (نسخه ی PC) هم از دیگر ویژگی های این پچ جدید به شمار می رود. مسلماً نخستین بهبودی که این پچ ترمیمی جدید قرار است به ساختار نسخه ی PC از بازی Gears of War Ultimate Edition اضافه کند بهینه سازی فرآیند اجرای این بازی بر روی سیستم های کامپیوتری کاربران آن است. امری که در نسخه ی اصلی این بازی چندان قابل قبول به نظر نمی رسید و به نوعی از ساختار کلی آن غایب بود. علاوه بر این امر سازندگان بازی Gears of War Ultimate Edition در پچ جدید این بازی قصد ترمیم مشکلات مربوط به تکنیک AO (که از ایراد های اصلی و اساسی موجود در این بازی به شمار می رفت) را دارند و در کنار آن باز نگری به تنظیمات مربوط به بافت ها برای بهره گیری هر چه بهتر از حافظه ی گرافیکی موجود در کارت های گرافیک به منظور اجرای بهینه ی بازی Gears of War Ultimate Edition نیز در دستور کار قرار گرفته است. هر چه باشد یکی از مشکلات مشاهده شده در این نسخه از بازی عدم بارگذاری بافت ها در هنگام حضور در برخی نقاط محیط و همچنین بارگذاری دیر هنگام آن ها در نقاط مذکور بوده است که گاه در تجربه ی بهینه ی علاقه مندان به این بازی خلل ایجاد می کردند.

 gears-of-war

گذشته از مشکلات مذکور وجود ایراد های دیگری هم در نسخه ی PC از بازی Gears of War Ultimate Editionاز سوی تجربه کنندگان این اثر گزارش شده است که اعضای تیم The Coalition قول رفع کردن آن ها را در پچ ترمیمی جدید این بازی داده اند. از جمله ی این موارد می توان به مشکلات مربوط به استفاده از ماوس در بازی Gears of War Ultimate Edition اشاره کرد که در مواقعی حرکاتی تیز و بسیار سریع را در طول مراحل این بازی موجب می شد و در تجربه ی علاقه مندان نسخه ی PC بازی Gears of War Ultimate Editionاز گیم پلی این اثر اختلال ایجاد می کرد. علاوه بر آن در بخش آنلاین این بازی نیز مشکلاتی در امر یافتن رقیب و ترتیب دادن رقابت های گروهی از سوی گیمر ها گزارش شده بود که اعضای استودیو The coalition قول از میان برداشتن آن ها را در پچ ترمیمی این بازی به کاربران داده اند. علاوه بر آن مشکلاتی نیز در زمینه ی عدم باز شدن اچیومنت های این بازی در هنگام به دست آوردن آن ها در نسخه ی PC بازی Gears of War Ultimate Edition وجود داشت که امید می رود این مشکلات نیز توسط سازندگان این اثر در پچ ترمیمی جدیدی که قرار است به زودی برای این بازی عرضه شود رفع گردند. البته همان گونه که به آن اشاره شد مشکلات موجود در نسخه ی PC از بازی Gears of War Ultimate Edition لیست بلند بالایی را در بر می گیرد که شاید تمامی آن ها در پچ ترمیمی جدید این بازی به طور کامل حل نشود. به عنوان مثال برخی از پردازنده های مرکزی قدیمی مشکلاتی را با بخش صدای بازی Gears of War Ultimate Editionداشته اند و بخشی از صدا های این بازی به هنگام پردازش و پخش دچار نوعی از حالت لرزش و لکنت می شدند. همچنین در پاره ای از اوقات به هنگام شروع یک مرحله ی جدید شاهد سکته های متعددی در بخش دیداری این بازی هستیم که به تجربه ی علاقه مندان این اثر لطماتی را وارد آورده اند. اگر چه سازندگان بازی Gears of War Ultimate Editionقول حل صد در صد این دو مشکل را در پچ ترمیمی جدید این بازی نداده اند اما در عین حال به این نکته اشاره کرده اند که تمام سعی خود را برای یافتن سر منشا این دو مشکل به کار می بندند تا در صورت امکان علاوه بر سایر بهبود های انجام شده در این پچ ترمیمی به رفع دو مشکل مذکور نیز بپردازند. در هر صورت با این که تمرکز اصلی پچ جدید ارائه شده برای نسخه ی PC از بازی Gears of War Ultimate Editionبیشتر بر روی رفع ایراد ها و مشکلات موجود در این بازی خواهد اما در کنار آن اعضای استودیو The Coalition در قالب این پچ ترمیمی قصد افزودن بهبود هایی را هم به ساختار فنی این بازی دارند. به عنوان مثال به موجب این پچ ترمیمی جدید قرار است بازی Gears of War Ultimate Edition از کیفیت تصویری Ultra Wide نیز پشتیبانی نماید. به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا این پچ جدید (که بنا بر گفته ی سازندگان آن در هفته ی آینده منتشر خواهد شد) خواهد توانست مشکلات موجود در بخش فنی نسخه ی PC از بازی Gears of War Ultimate Edition را به شکل مطلوبی حل نماید یا این که ای بازی نیز سرانجام به سرنوشت تلخ نسخه ی PC از بازی Batman Arkham Knight دچار خواهد شد و در نهایت بسیاری از مشکلات تکنیکی موجود در آن به شکل حل نشده ای باقی خواهد ماند.      

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید