پژو ۴۰۰۸ جدید مخصوص چین را ببینید!

0

peugeot-4008-1-660x401

پژو ۴۰۰۸، کراس اوور جدید اس‌یو‌وی این کمپانی است که در بازار خودروی چین در فصل زمستان عرضه خواهد شد. این خودرو هیچ شباهتی به پژو ۴۰۰۸ اروپایی ندارد. دلیل این امر این است که پژو ۴۰۰۸ چینی، در حقیقت پژو ۳۰۰۸ جدید اروپایی است. جالب اینجاست که پژو ۴۰۰۸ اروپایی نیز به عنوان خودروی وارداتی در بازار چین قابل دسترس بوده و مردم این کشور قادر به خرید دو پژو ۴۰۰۸ متفاوت هستند. به نظر می‌رسد کمپانی پژو برای حل این موضوع یا به تغییر نام خودروی وارداتی و یا به توقف واردات آن به چین بپردازد.

peugeot-4008

پژو ۳۰۰۸ نیز یک کراس‌اوور است که در ماه آوریل به بیجینگ وارد شد و دلیل تمامی این بهم ریختگی است. پژو ۳۰۰۸ جدید یک خودروی کاملا جدید نیست و در حقیقت ۳۰۰۸ اروپایی قدیمی است که با تغییر طراحی ظاهری و امکانات جدیدتر عرضه شده است.

peugeot-4008-1

از این رو پژو به یک نام جدید برای این مدل نیاز داشت که با استفاده از نام یک مدل دیگر به این پیچیدگی دامن زد. می‌توانید نام ۴۰۰۸ را در گوشه راست این خودرو ملاحظه کنید.

peugeot-4008-4-660x523

چراغ‌های عقب این خودرو همانند پژو ۳۰۸ بوده که یک سدان طراحی شده برای چین است. پژو ۴۰۰۸ با ۳ پشرانه بنزینی با توربوشارژر عرضه خواهد شد که عبارتند از: پیشرانه توربو ۱.۲ لیتری با ۱۳۶ اسب بخار، پیشرانه توربو ۱.۶ لیتری با ۱۶۷ اسب بخار و پیشرانه ۱.۸ لیتری با ۲۰۴ اسب بخار. خط تولید هر دو خودروی پژو ۳۰۰۸ و ۴۰۰۸ در چین بوده و توسط سرمایه‌گزاری مشترک دونگ‌فنگ‌پی‌سی‌ای اداره می‌شود.

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید