پژو ۵۰۰۸ جدید رونمایی شد

0

اولین مدل پژو ۵۰۰۸ در سال ۲۰۰۹ در کلاس خودروهای MPV هفت نفره معرفی شد. اکنون بعد از ۷ سال، پژو نسل دوم این خودرو را به‌عنوان یک شاسی‌بلند بزرگ‌سایز رونمایی کرد. پژو با معرفی ۵۰۰۸ یک گام محکم در بازار خودروهای شاسی‌بلند برداشت که روز به روز در حال رشد است. مدل جدید پژو ۵۰۰۸ بر اساس پلت‌فرم EMP2 محصول مشترک پژو و سیتروئن طراحی و ساخته شده است. این مدل در طول ۱۶.۵ سانتیمتر و در عرض ۱۱ سانتیمتر بزرگ‌تر از نسل قبلی خود شده، این ابعاد بزرگتر باعث می شود فضای سرنشینان ردیف دوم و سوم بیشتر شود. حجم فضای صندوق نیز ۶۴۰ لیتر است که با تا کردن صندلی‌های ردیف آخر به ۱۰۶۰ لیتر خواهد رسید.

peugeot-5008-2017-800-03

مدل جدید پژو ۵۰۰۸ از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به پژو ۳۰۰۸ طراحی شده و می‌توان ۵۰۰۸ را برادر بزرگتر ۳۰۰۸ دانست. ۵۰۰۸ در سه مدل استاندارد، GT و GT Line عرضه شده. سیستم i-Cockpit که بیش از این در ۳۰۰۸ وجود داشت، به نسل دوم پژو ۵۰۰۸ نیز راه پیدا کرده است. این سیستم از یک صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی و یک صفحه‌نمایش ۸ اینچی به‌عنوان بخش سرگرمی و نمایش مشخصات خودرو تشکیل شده است. اما زمانی که وارد بخش فنی خودرو می‌شویم، مشخصات موتورهای در نظر گرفته شده برای این خودروی بزرگ، کمی تعجب‌آور است. پیشرانه سه سیلندر ۱.۲ لیتری با ۱۳۰ اسب بخار قدرت و موتور ۱.۶ لیتر با ۱۶۵ اسب بخار قدرت گزینه‌های پژو برای ۵۰۰۸ هستند. گیربکس‌های ۶ سرعته دستی و اتومات گزینه انتقال قدرت پژو برای ۵۰۰۸ هستند.

peugeot-5008-2017-800-0f

البته پژو برای علاقه‌مندان به موتورهای دیزلی نیز گزینه‌هایی را در نظر گرفته. آنها می‌توانند موتور ۱.۶ لیتری با قدرت خروجی ۱۰۰ و ۱۲۰ اسب بخار و پسشرانه ۲ لیتری با قدرت خروجی۱۵۰ یا ۱۸۰ اسب بخار را برای پژو ۵۰۰۸ خود انتخاب کنند. همچنین شرکت فرانسوی پژو، سیستمی خاص را برای پنج حالت رانندگی شامل عادی، گل‌ ولای، شن‌ و ماسه، برف و ESP درنظر گرفته است. تمام مدل‌های ۵۰۰۸ به‌طور استاندارد تجهیزات ایمنی خوبی را دارند که از جمله آنها می توان به سیستم هشدار جلو، ترمز اضطراری، سیستم خروج از خط و سیستم هشدار نقطه کور اشاره کرد.

 

 

گیگر:

لینک مطلب

پاسخ دهید