پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت در گذشت آیت الله واعظ طبسی

0

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به مناسبت درگذشت آیت الله حاج شیخ عباس واعظ طبسی پیام تسلیتی صادر کرد .

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی ، دکتر سید حسن هاشمی در این پیام ضمن ابراز تاسف و تالم فراوان از درگذشت این عالم جلیل القدر اظهار امیدواری کرد که همه ما از اسوه‌هایی چون ایشان درس زندگی بیاموزیم و ادب و اخلاق بر گفتار و رفتارمان سایه بگستراند.

متن این پیام به شرح زیر است:

انالله و اناالیه راجعون

خبر درگذشت آیت الله حاج شیخ عباس واعظ طبسی موجب تاسف و تالم فراوان گردید. امروز بزرگ مردی از میان ما رفت که زوایای شخصیت والایش همچون روزگار حیات، ناشناخته باقی ماند.

عالمی جلیل القدر که در طول عمر پر برکتش و در مناصب گوناگون، هر آن‌چه توانست برای شناساندن مکتب اهل بیت (سلام الله علیهم اجمعین) انجام داد و آموزه‌های رحمانی را درعمل متجلی ساخت. طی دوران آشنایی با آن بزرگوار، شاهد بودم که همواره بر اصول اعتقادیش پای فشرد، ساده زیست بود و در برابر سخنان ناصواب، سکوت پیشه کرد. در سال‌هایی که تولیت آستان قدس رضوی را بر عهده داشت نیز خادم و امانتداری واقعی به‌ویژه در امر وقف بود.

امید که همه ما از اسوه‌هایی چون آیت الله واعظ طبسی درس زندگی بیاموزیم و ادب و اخلاق بر گفتار و رفتارمان سایه بگستراند.

ضایعه رحلت یار دیرین حضرت امام و رهبری را به بیت معزز آن عالم وارسته و ملت شریف ایران تسلیت عرض کرده، از درگاه ایزد منان برای آن فقید سعید، علو درجات معنوی را مسئلت می‌نمایم.

دکتر سید حسن هاشمی

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی

(عکس مربوط به عید غدیر سال ۱۳۹۲ است که در محضر آیت الله بودم. روح بلند این یار دیرین امام و رهبری همنشین اولیاءالله باد.)

پیام تسلیت وزیر بهداشت به مناسبت در گذشت آیت الله واعظ طبسی

انتهای پیام/

لینک مطلب

پاسخ دهید